Huawei Mate 20

Akıllı telefonlarda arasında amiral gemisi markaları arasında yer almaya başlayan Huawei, son akıllı telefonlarıyla beraber iyi bir rakip olduğunu göstermiş oldu. Yeni akıllı telefon modellerinde özellikle kamera özellikleriyle dikkat çeken markanın, son olarak Huawei P20 serisiyle yarışta yer aldığını gördük. Yeni amiral gemisi modellerin 3 kameralı olarak gelmesi ise bir hayli konuşulmuştu. Uzun süredir gündemde olan yeni amiral gemisi modellerinden sonra şimdi ise gündeme gelen akıllı telefon Huawei Mate 20 modeli oldu. Bir sonraki amiral gemisi modeli olması beklenen Huawei Mate 20 akıllı telefonlarının ise ilk olarak ekran özellikleri ortaya çıktı.

Huawei Mate 20 Ekranları Nasıl Olacak?

İddialara göre bu modelde Huawei farklı bir strateji izleyecek. Yeni model için markanın Samsung ile çalışabileceği ve ekranlarında OLED olacağı iddia ediliyor. Samsung üzerinden alınacağı düşünülen ekranların OLED özelliği dışında en çok dikkat çeken özelliği ise boyutu olacak.

Huawei Mate 20

Öyle ki bu modelde daha önce pek sık görmediğimiz 6.9 inçlik ekran paneli göreceğiz. 6.9 inçlik bir ekran kullanması Huawei Mate 20 akıllı telefonlarının alanında tek modellerden biri olmasını sağlayacak. Note 9 ekranlarından bile daha büyük bir ekran kullanacağı ortaya çıkan Huawei Mate 20 modelinin bu ekran boyutunun avantaj mı yoksa dezavantaj mı olacağı ise tartışmalara neden oldu.

6.9 inçlik bir panelin özellikle tek elle kullanımlarda sıkıntı çıkarabileceği düşünülüyor. Amiral gemisi modellerde bile daha önce görmediğimiz ekran boyutunun tam tersi olarak oldukça olumlu karşılanması da mümkün olabilir. Tüm bunlar ve daha fazlası için yeni akıllı telefon modellerinin tanıtımını beklemek gerekiyor. Tanıtımın hemen ardından Huawei Mate 20 hakkında çok daha fazla bilgi elde edeceğiz. Şimdilik detaylar bu şekilde.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here