Ana Sayfa Android Haberleri Huawei Mate 20 lite EMUI 9 Güncellemesi Dağıtıma Başladı

Huawei Mate 20 lite EMUI 9 Güncellemesi Dağıtıma Başladı

Huawei Mate 20 lite EMUI 9 güncellemesi için beklenen zaman geldi. Huawei Mate 20 lite EMUI 9 güncellemesi neler sunuyor?

-

Kendi işletim sistemi için iddialı açıklamalar yapan Huawei, bir yandan da pazardaki akıllı telefon modellerini güncellemeye devam ediyor. Teknoloji devi bu konuda yeni işletim sistemi güncellemeleri yayınlamasıyla beğeni toplamış durumda. Son olarak Huawei Mate 20 lite EMUI 9 arayüzü için müjdeli haber geldi.

Şu an için en güncel Mate serisi olan Mate 20 modelleri içerisinde uygun fiyatlı seri Huawei Mate 20 lite için güncelleme bekleniyordu. Hatta bu güncellemenin beklenene göre biraz daha geciktiğini söylemek yanlış olmayacaktır.

Huawei Mate 20 lite EMUI 9 Güncellemesi Neler Sunuyor?

Bir süredir beta testlerinin devam ettiğini gördüğümüz yeni sistem güncellemesinin dağıtıma başladığı açıklanmış durumda. Buna göre tüm Huawei Mate 20 lite modelleri için yeni arayüz gelecek. Yeni işletim sistemi sürümü üzerinden geliştirmesi yapılan arayüzün tüm modellere ulaşması ise biraz zaman alacak.

Bazı kullanıcılar 1 hafta kadar öncesinden Huawei Mate 20 lite EMUI 9 güncellemesini aldıkları yönünde mesajlar gönderiyor. Bunun da mümkün olduğunu ekleyelim. Öyle ki güncelleme bölge bölge yayına açıldı.

Huawei Mate 20 lite EMUI 9

Cihazlarda yer alan seri numaralarına göre güncellemenin dağıtımı bir süre daha devam edecek. Ülkemiz modelleri için de aynı durum geçerli. Ülkemizde de yer alan cihazlar için güncelleme anında yayınlanmadı. Yine bu modeller için de parça parça dağıtıma geçildi.

Mate 20 lite EMUI 9 ile nelerin geldiği konusunda da kısa kısa bilgiler verelim. Paylaşılan bilgilere baktığımız zaman yeni güncellemenin arayüz tasarımını değiştirdiğini görüyoruz. Yeni UI tasarımına geçen seri, yeni navigasyon seçenekleriyle beraber geliyor.

Ayrıca bir süredir kullanımda olan GPU Turbo 2.0 modunun da kullanıma alındığını görüyoruz. Bunun dışında daha kararlı bir arayüz sürümü sunulmuş durumda.