Huawei Mate 20 Pro, Android Q Listesinden Kaldırıldı

Google, Huawei'ye vaat edilen destekleri artık sona eriyor gibi duruyor...

0
80
Huawei Mate 20 Pro, Android Q Listesinden Kaldırıldı

Huawei, Google ve ABD arasındaki mevcut tartışmaların tam ortasında. Abiyane tabiriyle Huawei’ye oldukça fazla yükleniyorlar. Huawei’nin Aptoide girişimine ek olarak Google sessiz bir şekilde Mate 20 Pro‘yu Android Q Beta sayfasından kaldırdı.

Şu an için Google’ın, Huawei’ye geçici bir lisans vermeden önce veya sonra geniş kapsamlı liste oluşturması henüz net değil. Ayrıca ABD’nin kilit ortakları ve tedarikçileriyle üç ay boyunca iş yapmaya devam etmesine izin verildiği de hala muallakta.

Bu son Google hareketi, Huawei cihazlarının gelecekteki büyük güncellemelerine ilişkin belirsizliğini daha da artırıyor. Mate 30 ve Mate 30 Pro‘nun önceden kurulmuş bir tür işletim sistemi ile sonbaharda gelmesi giderek daha olası hale geldi.

Huawei Mate 20 Pro, Android Q Listesinden Kaldırıldı

Huawei, özellikle kendi işletim sistemlerinin, Tizen ve Sailfish işletim sistemine benzer bir şekilde Android uygulama desteğine sahip olacağından söz ediyor.

Tüm bunlara rağmen, güncelleme için Huawei Mate 20 Pro geliştirici sayfası hala çalışıyor ve Google Play gibi hizmetlerin Huawei’nin cihazlarında çalışmaya devam edeceğini iddia ediyor.

Huawei’den ne kadar çok şey duyarsak, gelecekleri hakkında o kadar iyimser düşünebiliriz. Yakın tarihli bir raporda, Huawei’nin zaten 12 ay boyunca önemli bileşenleri stokladığı bildirildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here