Ana Sayfa Akıllı Telefon Huawei Mate 40 Tanıtılmayabilir – İddialar Değişti

Huawei Mate 40 Tanıtılmayabilir – İddialar Değişti

Huawei Mate 40 tanıtım tarihine ilişkin son paylaşılan iddia oldukça ilginç. Tanıtım tarihi 1 yıl ertelenmiş olabilir.

-

Huawei’nin Ekim ayı gibi tanıtılması beklenen yeni akıllı telefon modeli olacağını düşündüğümüz Huawei Mate 40 modeli için iddialar yoğunlaşmaya başlamıştı ve serinin 3 model olarak satışa çıkacağı konusunda bilgiler verilmişti.

Pro ve Pro Plus adı verilen iki modelle daha geleceği söylenen akıllı telefonun Huawei açısından da önemi büyük. Çünkü bu model belki de Kirin işlemcilere veda edileceği, Kirin işlemcilerinin son kullanılacağı model olacak. Sizin anlayacağını Huawei için bir perde kapanacak yeni bir sayfa açılacak.

Beklentilerimiz, bu zamana kadar sızan iddialar bu yönde olmuştu ama akıllı telefonlar konusunda yetkili isimlerden biri olarak görülen Evan Blass, umutları söndürecek bir açıklama yaptı.

İlginizi Çekebilir: Tesla’yı Geride Bırakan Lucid Air Ön İnceleme

Huawei Mate 40 Seneye Kadar Gelmeyebilir

Telefonun tüm modelleri ile Ekim ayında satışa çıkacağı iddiasına karşılık Evan Blass, bu modelin ertelendiğini belirtti. Sızıntılarla ünlenmiş olan isme göre söz konusu akıllı telefonlar 2021 yılında satışa çıkacak.

Yani arada 1 yıllık bir fark süresi oluşmuş durumda. Tanıtılması beklenirken böyle bir iddia ile gündeme gelen akıllı telefonların gecikmesi durumu da sürpriz olmaz. Öyle ki Huawei oldukça sıkıntılı bir dönemde.

İlginizi Çekebilir: Android 11 Yenilikleri ve Güncelleme Alacak Telefonlar

İşlemci üretimi için anlaşmaların son bulduğu, Google ile anlaşmaların yenilenemediği, Samsung’un ve LG’nin ekran vermeyi kestiği, hatta Samsung’un çip teslimatını kestiği bir Huawei var karşımızda.

Huawei Mate 40

ABD ambargosu ve markaların buna uyma zorunluluğu ile mücadele ederken bir yandan da Huawei Mate 40 gibi bir serinin geliştirilmesi kolay değil. Kirin 9000 serisi işlemciden beslenecek olan akıllı telefonun önümüzdeki seneye kalması da bu açıdan çok sürpriz olmaz.

Üstelik telefonun sadece Çin içerisinde kalıp kalmayacağı belli değil. 2021 yılında tanıtılsa bile Huawei Mate 40 modellerinin Çin içerisinde satışa çıkması ve Avrupa’ya açılmaması söz konusu olabilir.

Çünkü markanın gelir gider durumuna bakacağı ve rekabeti de hesaba katarak Avrupa satışlarını öyle gündeme getireceği düşünülüyor. Bu zamana kadar sızan Huawei Mate 40 görselleri ve özellikleri ne kadar doğru bilemeyiz ama sonuçta söz konusu seri amiral gemisi olacak.

İlginizi Çekebilir: Huawei Mate 40 Pro Özellikleri

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Samsung’un Yeni Kablosuz Şarj Patenti Elektriksiz Çalışıyor!

Akıllı telefon pilleri son birkaç yılda büyük ölçüde gelişse de bir güne zar zor dayanıyorlar. Ancak telefonların daha ince hale gelmesiyle, powerbank gibi aksesuarlar...

Yeni Oppo Telefonda Çift Ana Kamera Olacak!

Bu yılın başlarında, Mart ayında, Çin merkezli Oppo, şu anki amiral gemisi akıllı telefonunu piyasaya sürdü. 120Hz ekran ve Snapdragon 865 işlemci ile birlikte...

Apple’ın Yeni Biyogüvenlik Sistemi Muhteşem!

Bugün erken saatlerde, ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi tarafından bir Apple patenti yayınlandı. Bu patent, yeni Apple AirPods kulaklıkları için bir güvenlik sistemini...

Redmi Note 9 Serisinin Benzersiz Tasarımı!

Xiaomi tabanlı Redmi, Perşembe günü üç yeni Redmi Note 9 serisi akıllı telefonu piyasaya sürecek. Dün akşam Redmi Genel Müdürü Lu Weibing, Redmi Note...

Apple’ın Yeni Sanal Gerçeklik Gözlüklerine Bir Bakış!

Yeni Apple AR/VR gözlükleri ve özellikleriyle ilgili çok sayıda söylenti olsa da, son zamanlarda çıkan bir rapor, gözlüklerin görme bozukluğu olan kullanıcılar için de...