Ana Sayfa Akıllı Telefon Huawei Mate 40 Tanıtım Tarihi Resmi Olarak Açıklandı

Huawei Mate 40 Tanıtım Tarihi Resmi Olarak Açıklandı

Huawei Mate 40 tanıtım tarihi açıklandı. Kirin 1000 serisi işlemcileri kullanacak olan son akıllı telefonlar ne zaman tanıtılıyor? Kaç farklı Huawei Mate 40 modeli tanıtılacak?

-

Huawei Mate 40 serisinin tanıtım tarihi gecikti. Eylül ayında yapılması beklenen tanıtım gecikmiş ve tanıtım tarihi belirsiz olarak kalmıştı. Ertelenen tanıtımın ne zaman yapılacağı açıklandı. Huawei tarafından online olarak yapılacak tanıtım için etkinlik takvimi yayınlandı.

Paylaşılan afişte yer alan tarih, Huawei’nin diğer markalara uyacağını gösteriyor. Pandemi etkisi ve pandeminin oluşturduğu olumsuzluklar nedeniyle birçok marka etkinliklerini iptal etmiş ve Ekim ayına taşımıştı. Apple’ın bile etkinliğini Ekim ayına ertelemesinden sonra aynı karar Huawei Mate 40 serisi için de gelmiş oldu.

Huawei Mate 40 Ne Zaman Tanıtılıyor?

Afiş görsellerine baktığımız zaman telefon serisinin tanıtım tarihinin 22 Ekim olduğunu görüyoruz. Apple’ın tanıtımını düşününce bu yeni tarih çok sürpriz gelmiyor. Apple’ın iPhone tanıtımı da 13 Ekim’de olacak. Her sene Mate serisi yeni iPhone modellerine rakip olarak geliyor ki bu sene de durum değişmeyecek gibi gözüküyor.

22 Ekim tarihinde yapılacak olan tanıtımda toplamda kaç akıllı telefon modeli tanıtılacağına ilişkin de bazı bilgiler var. Kirin 100 serisi işlemcilerin kullanılacağı akıllı telefonların sayısı 4 olacak. Online tanıtımla duyurulacak olan 4 serinin özelliklerinin neler olacağı az çok biliniyor. Seride yer alacak olan telefonların ise şöyle olması bekleniyor;

  • Huawei Mate 40
  • Mate 40 Pro
  • Mate 10 Porsche Design
  • Mate 40 Pro Plus.
Huawei Mate 40

Bu telefonların hepsinde Kirin 1000 serisi işlemciler olacak. 4 modelde de Kirin 1000 serisinin olması, zaten üretim sorunlarının yaşandığı söylenen işlemcilerde stok sıkıntısı yaşanmasına neden olabilir.

Belki de telefonlarda bile stok sorunları yaşanabilir. Huawei Mate 40 modeli öncesinde markanın yaptığı açıklamalarda böyle bir durum yaşanmayacağı söylenmişti ama marka üzerindeki ambargo da hala devam ediyor.

İlginizi Çekebilir: Mate 40 Pro için Çalışır Halde Görüntüler Yayınlandı

TSMC ve ARM firmalarının ambargoya uyma zorunluluğu, bundan sonraki dönemde Kirin işlemcileri için sorunların yaşanacağını işaret ediyor. Zaten Kirin 1000 serisi son işlemci olacak ama Mate 40 modelleri için yapılan üretim de yeterli kalacak mı onun için de net bir şey söyleyemiyoruz.

Henüz son seri Kirin işlemcilerin nasıl performans göstereceğini de bilemiyoruz. Böyle bir durum yaşanması, yeni işlemcilerde Huawei’nin son kozlarını oynaması demek oluyor.

Yani Huawei Mate 40 performans değerleri beklenenin çok üzerinde olabilir. Markanın ne kozu varsa bu telefonda karşımıza çıkabilir. Daha fazlası için 22 Ekim tarihini bekleyeceğiz. Online tanıtım nasıl gidecek göreceğiz.

İlginizi Çekebilir: Huawei Mate 40 Pro Özellikleri

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En İyi İş Tabletleri – Android, Windows, Chrome OS ve Diğerleri

Teknolojinin hayatımızın her yerinde bulunduğu bu dönemde birçok şirket, iş ihtiyaçlarını karşılamak için tablete yöneliyor. Tabletler, kurumsal düzeydeki uygulamalarla ve birçok özellikle...

Samsung’dan Üç Yeni Katlanabilir Telefon Patenti!

Samsung, katlanabilir akıllı telefonlar açısından diğer tüm şirketlerden önde. Güney Koreli teknoloji devi, rekabette öne geçmek için çeşitli boyut ve biçimlerde katlanabilir...

Huawei Mate 40 Pro Ne Zaman Piyasaya Sürülecek ?

Huawei Mate 40 Pro, yılın en çok merak edilen ve beklenen telefonlarından biri. Mate 30 Pro'nun üst modeli olan Mate 40 Pro,...

Samsung Galaxy S21 ve S21 Ultra Teknik Çizimleri Yayınlandı

Samsung'un Galaxy S21 serisi Ocak ayının başlarında piyasaya süreceği yönündeki spekülasyonlar devam ediyor. Tabi ki ilerleyen zamanlarda cihazların hakkında çok fazla bilgi...

Xiaomi Mi Watch’un Yeni Modeli Yarın Tanıtılacak!

Xiaomi, Mi Watch Color'ı Aralık 2019'un sonlarında Mi Watch'un farklı bir modeli olarak satışa sundu. Bu akıllı saat kısa süre önce Hindistan...