Akıllı telefon dünyasında çok hızlı bir yükseliş elde eden Huawei, son yıllarda sürekli yeni modelleri tanıtmaya başladı. P ve Mate serisi amiral gemisi modeller dışında uygun fiyatlı modelleriyle de kendisini gösteren markanın, son olarak Huawei Nova 3 adı verilecek yeni bir modelle geleceği konusunda bilgiler paylaşılmıştı.

Yine amiral gemisi bir telefon sınıfında olmasını beklediğimiz Huawei Nova 3 modelleri için ortaya çıkan detaylar ise ne kadar başarılı bir model ile karşılaşacağımızı göstermişti. Tüm bunların ardından kısa süre önce merakla beklenen Huawei Nova 3 modelinin görselleri de ortaya çıktı. Canlı görseller olarak yayınlanan görseller, telefonun detaylarını da ortaya çıkarmış oldu.

Huawei Nova 3 Nasıl Bir Telefon Olacak?

Paylaşımlara baktığımız zaman Huawei Nova 3 modelinin tasarımının beklendiği gibi çentikli bir tasarımla geleceği görülüyor. Üst kısımda kısa bir çentik alanı sunacağı görülen akıllı telefonun, geri kalan kısımlarından ise tamamen ekranla karşı karşıya kalacağız.

Özellikle telefonların alt kısmında neredeyse çerçeveye yer verilmediğini söyleyebiliriz. Bunun dışında genel olarak tasarımın iPhone X tasarımına benzemesi bekleniyor. Arka kısımda üst üste sıralanmış olan çift arka kamera kullanılacak ve kameranın orta bölümünde bir parmak izi sensörüne yer verilecek.

Huawei Nova 3

Parmak izi sensörlerinin arka kısma taşınması yüz tanıma kilidi gibi bir artının olabileceğini de işaret ediyor. Bunun dışında sistem özellikleri konusunda da bazı bilgiler var. Bu bilgilere göre yeni seride Kirin 970 işlemcilerine yer verilecek.

6 GB RAM bellek miktarına sahip olacağı ve 2340 X 1080 piksel çözünürlük değerine sahip olacak bir ekranı bulunacağı belirtilen Huawei Nova 3, tam 48 MP değerinde çift ön kamera kamera sunacak. Amiral gemisi model arka kısımda ise 24 MP + 16 MP çift arka kameraya yer verecek. Tüm bu özelliklerin kesinlik kazanacağı tanıtımın ise 18 Temmuz tarihinde yapılacağı belirtiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here