Huawei Nova 3

Yeni amiral gemisi akıllı telefon modellerinden biri olması beklenen Huawei Nova 3 için geçtiğimiz gün canlı görüntüler yayınlanmıştı. Yayınlanan görüntülerde yer alan detaylara baktığımız zaman, oldukça başarılı ve geniş ekran bir telefon ortaya çıkacağını da görmüştük.

Tanıtım tarihi içinse 18 Temmuz gösterilmişti. Fakat marka biraz erken davrandı ve ön siparişleri açtı. Bu da yeni seri Huawei Nova 3 akıllı telefonlarının tüm özelliklerinin ve görsellerinin ortaya çıkmasına neden oldu. Peki, Huawei Nova 3 nasıl bir akıllı telefon? Telefonun özellikleri neler? Detaylarıyla bakalım.

Huawei Nova 3 Özellikleri ve Tüm Detaylar

Yeni akıllı telefon tıpkı paylaşılan görsellerde olduğu gibi iPhone X tasarımına oldukça benzer bir tasarımla geliyor. Huawei Nova 3 ön kısımda çentik alanı bulunduruyor ve bu alan ön kamera, sensör gibi donanımları içeriyor. Bunun dışında ön kısımda genel olarak çerçevesiz bir ekran kullanıldığını söyleyebiliriz. Arka kapak bölümüne geçtiğimiz zaman ise iPhone X modelinde olan çift kamera yerleşimi dikkat çekiyor. Üst üste sıralı olan çift kamera kullanan telefon, yine P20 modellerinde yer alan değişen renk özelliğini kullanıyor.

Huawei Nova 3

Telefonun teknik özelliklerine geçtiğimiz zaman ise amiral gemisi modellerinde yer verilen özellikleri görüyoruz. Kirin 970 işlemcileriyle beraber gelen model, 6 GB RAM bellek miktarına sahip ve CPU  Turbo teknolojisiyle beraber Nöral bilgi işlem ünitesine sahip. Kısacası yapay zeka destekli bir akıllı telefon söz konusu. Ekran kısmında geçtiğimiz zaman ise 6.3 inç geniş ekran görüyoruz. Full HD+ çözünürlük değeri sunan ekranlar, 19,5:9 oranına sahip.

Huawei nova 3 Huawei nova 3

Huawei Nova 3 modelinin en farklı kısmı ise kameraları gibi duruyor. Öyle ki telefonun ön kısmında 24 MP f/2.0 diyafram açıklıklı ana kamera ve 2 MP ikinci kamera bulunuyor. Arka kısımda ise f/1.8 diyafram açıklığı değerine sahip 16 MP + 24 MP çift arka kamera bulunuyor.

Huawei nova 3 Huawei nova 3 Huawei nova 3

Tüm bu özelliklerle beraber yeni modelin henüz fiyat açıklanmadı. Aslında tanıtımda yapılmadı. Tanıtımın yapılacağı 18 Temmuz sonrasında fiyatlar hakkında da kesin bilgiler alabileceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here