Ana Sayfa Akıllı Telefon Huawei P20 Lite 2019 Tüm Özellikleri ve Fiyatı

Huawei P20 Lite 2019 Tüm Özellikleri ve Fiyatı

Huawei P20 Lite 2019 modelleri için sistem değişikliklerinin olduğunu gösteren yeni raporlar yayınlandı. Huawei P20 Lite 2019 nasıl bir akıllı telefon olacak? Huawei P20 Lite 2019 modelinde yer alacak olan özellikler ve beklenen fiyat...

-

Huawei, akıllı telefonları için yenileme çalışmalarına devam ediyor. Marka çok kısa bir süre önce yeni seri olarak karşımıza çıkan Huawei P30 Lite modeli için beklenen duyuruyu gerçekleştirmişti.

Yeni akıllı telefonların tasarımları ve teknik özellikleri başarılı olmasına karşın, son amiral gemisi modelinin uygun fiyatlı versiyonu olacağı da açıklanmıştı. Şimdi ise Huawei P20 Lite modelinin yenilenmiş versiyonu olarak gelmesi beklenen Huawei P20 Lite 2019 için detaylar ortaya çıktı.

Açıkçası ortaya çıkan detaylar beklentilerin bir hayli değişmesine neden oldu. Öyle ki yapılan paylaşımlara göre Huawei P20 Lite 2019 akıllı telefonları çok daha iddialı modeller olacak. Hem tasarım kısmında hem de teknik özellikler kısmında değişiklikler bekleniyor.

Hemen yeni model için ortaya çıkan son detaylarla beraber bu akıllı telefonlarının değerlendirmesini yapalım. Bakalım Huawei P20 Lite 2019 modelinde ne gibi değişiklikler bizi karşılayacak? Ayrıca fiyatlar konusunda da bazı bilgiler var. Detaylara geçelim.

Huawei P20 Lite 2019 Tasarımı Nasıl Olacak?

Yeni model için en büyük değişiklik tasarım kısmında karşımıza çıkacak. Bu modelin tasarımının ana modelden biraz daha farklı olması bekleniyor. Yenilenen akıllı telefonda ekrana gömülü kamera tasarımına geçiş yapılacak.

Huawei P20 Lite 2019

Ön kameranın ekranın hemen köşesine konumlandırıldığını göreceğiz. Ekranın köşesine konumlandırılacak olan kamera, ekranın kullanım alanından kazanç sağlamasıyla artı kazandıracak ve bunu dışında herhangi bir çentik alanı ya da çentik kullanılan bir bölüm olmadığını göreceğiz. Üst kısımda çerçeve olmayacak.

Yanlarda da aynı şekilde bir çerçeve kullanımı yapılmayacak. Fakat alt kısımda ince bir çerçeve karşımıza çıkacak. Bu çerçevede diğer Huawei modellerinde olduğu kadar geniş olmayacak. Yine oldukça ince bir çerçeve kullanıldığını göreceğiz. Herhangi bir değişikliğin olmasını beklemediğimiz çerçeve kısmından çıkıp, arka kısma geçelim.

Huawei P20 Lite 2019

Arka kısımda da son dönemin ünlenen Huawei tasarımını göreceğiz. Üst üste sıralanan arka kameraların özel bir kamera alanı içerisine alındığını görmek mümkün olacak.

Bu kamera alanının hemen altında bir de flaş ışığı bulunacak. Toplamda 3 adet kameranın bu alan içerisinde karşımıza çıktığını görmek mümkün olacak. Kamera alanının hemen yanında ise bir kamera daha bulunacak.

Muhtemelen bunun da ToF sensörü olması ya da 4.bir kamera olması muhtemelen gibi gözüküyor. Tasarım kısmında detaylar bunlar ile sınırlı değil. Huawei P20 Lite 2019 akıllı telefonlarında arka kısma konumlandırılmış olan bir parmak izi kullanıldığını da görmemiz mümkün olacak.

Huawei P20 Lite 2019

Tam olarak ortalanmış şekilde gelmesi beklenen parmak izi sensörlerinin dışında, değişken renk özelliğinin de devam etmesi bekleniyor. Değişken renk özelliğinden kastımız, degrade renk olarak bilinen geçişli renklerin sunulması.

Zaten Huawei birçok modelinde bu renk tasarımını kullanmaya devam ediyor. Aynı durumun yeni akıllı telefonlarda da geçerli olması beklentisi var.

Huawei P20 Lite 2019

Tabii ki şu an için renklerin neler olacağı ve geçiş renklerinin neler olacağı konusunda herhangi bir bilgi bulunmuyor. Bunun için bir süre daha tanıtımı beklemek gerekecek. Beklenti 4 ya da 5 farklı renk seçeneğinin sunulması yönünde. Tabii ki yeni akıllı telefonların tasarımının ve tüm bu renk detaylarının da kesinlik kazanmamış olduğunu ekleyelim.

Huawei P20 Lite 2019 Ekran Kısmında Neler Sunacak?

Telefonun ekran kısmında ana modelle aynı panelleri kullanacağı bilgisi verilmişti. Bu bilgi eşiğinde yeni modelin ekranlarının 5.84 inç olmasını bekliyorduk. Yine ana modelde olduğu gibi çözünürlük değerlerinin de değişmesi beklenmiyordu.

Huawei P20 Lite 2019

Fakat yeni ortaya çıkan raporlar ve basın görselleri, durumun değişmesine neden oldu. Yeni gelen bilgilere ve raporlara göre telefonların ekran kısmında 6.4 inçlik bir panel sunulacak. 6.4 inçlik panellerin çözünürlük kısmında da farklı değerlerle karşımıza çıkmasını bekliyoruz.

Çözünürlük kısmında da 1080 X 2130 piksel değerlerinin sunulduğunu görmek mümkün olacak. Ekran paneli kısmında ise yine LCD tercihinin yapılması beklentisi var.

Huawei P20 Lite 2019

OLED paneller yerine LCD paneller kullanılması, fiyatı aşağı çekmesi nedeniyle tavsiye edilen bir durum ve markanın Lite modellerinde de böyle bir tercih yaptığını görüyoruz. Daha önce tanıtılan modellerde de aynı durum geçerli olmuştu. Yeni akıllı telefonlarda da aynı durum geçerli oldu.

Huawei P20 Lite 2019 akıllı telefonlarının ekran kısmında başak bir ayrıntı sunulması beklenmiyor. Muhtemelen ekran gövde oranının %80’in üzerinde olduğu bir akıllı telefon göreceğiz. Bu değer, ekrana gömülü olarak gelecek ön kamera ve çentiksiz tasarım nedeniyle biraz daha artış gösterebilir.

Huawei P20 Lite 2019

Tabii ki alt kısımda çerçevenin biraz daha küçültüleceğini de düşünecek olursak, oranın daha yüksek bir değerde olması da sürpriz bir durum olmayacaktır. Ekran kısmında aktaracaklarımız bu şekilde. Dilerseniz teknik özellikler için beklentilere geçelim.

Huawei P20 Lite 2019 Teknik Özellikleri Nasıl Olacak?

Lite modelleri fiyat performans akıllı telefonları oluyor. Yine de marka bu konuda çok nemli performans düşüşleriyle gündeme gelmiyor. Yine modellerde de iyi sayılabilecek performans değerlerini görüyoruz.

Bu modelde de aynı durumun geçerli olduğunu görmek mümkün olacak. Yine bu modelde de orta segment için başarılı gösterilen işlemciler kullanılacak. İşlemci kısmında da Kirin 710 serisinin kullanılması bekleniyor.

Huawei P20 Lite 2019

Orta segment modellerde çok sık kullanılan işlemcilerin değiştirilmeyecek olmasına karşın RAM kısmında bir değişiklik olacak. RAM bellek kısmında 4 GB seçeneğinin sunulduğunu göreceğiz. 4 GB RAM bellek miktarıyla beraber sunulacak olan depolama alanının ise 64 GB ve 128 GB olmak üzere iki farklı seçenek olduğunu göreceğiz.

Yeni akıllı telefonların RAM bellek tipinin ya da depolama birimi teknolojisinin değişmesi ise beklenen bir durum değil. Teknik kısımda söz edeceğimiz bir başka bölümün de pil kapasitesi olduğunu ekleyelim. Şimdi Lite modelleri için belirlenmiş bazı pil değerleri var. Genelde marka bu modeller için 3500 – 4000 mAh değerinde pillere yer veriyor.

Huawei P20 Lite 2019

Aynı durumun bu modelde de geçerli olmasını bekliyoruz. Yeni akıllı telefonlarda da 4000 mAh değerinde bir batarya bulunacak. Oldukça geniş bir batarya kapasitesi sunulmasına karşın hızlı şarj teknolojilerine de yer verilmesi bekleniyor.

Fakat tabii ki çok gelişmiş sistemler beklememek gerekiyor. Teknik kısımda ortaya çıkan detaylar bu şekilde. Dilerseniz kamera kısmından beklentilere geçelim.

Huawei P20 Lite 2019 Kameraları Nasıl Olacak?

Bu marka kamera konusunda en iddialı olan markalar arasında geliyor. Yeni modelde Lite serisi olsa bile iddialı bir kameraya sahip olacak. Telefonun arka kısmında 24 MP değerinde ana kamera bulunacak. Bu kameranın diyafram açıklık değerinin ise f/1.8 olduğunu göreceğiz. Bu da iddialı bir değer ancak 4K çekim desteğinin olup olmayacağı konusu kesin değil.

Ayrıca Bakınız: Asus Zenfone 6 Özellikleri ve Fiyatı

Muhtemelen 4K çekim sunulmayabilir. Bunun dışında ikinci ve üçüncü kameraları da göreceğiz. İkinci kamera kısmında 8 MP değerinde bir kamera kullanıldığını görmek mümkün olacak.

Huawei P20 Lite 2019

Aynı şekilde üçüncü kamera kısmında ise 2 MP değerinde bir seri sunulduğunu göreceğiz. Fakat burada da bir ekleme yapmak gerekiyor. Yeni akıllı telefonların 3 kamerasının yanında bir de 4.bir kamera gözüküyor.

Bu kameranın TOF sensörü mü yoksa başka bir kameramı olduğu konusunda henüz net bilgiler yok. Bunun için tanıtımı beklemek gerekecek gibi duruyor.

Ön kamera kısmında ise 16 MP değerinde f/2.0 diyafram açıklık değerine sahip olan bir seriden söz edildiğini ekleyelim. Bu kameralar için de kesin bilgiler henüz yok. Zaten bu kameraların, telefonun ekranına gömülü olarak sunulduğunu görmek mümkün olacak.

Huawei P20 Lite 2019

Yeni bir sensör kullanılması, Huawei P20 Lite 2019 modelinin eski seriye göre çok daha iddialı bir model olarak geleceğinin de kanıtı olarak gösterilebilir. Yeni akıllı telefonların fiyatından da söz ederek devam edelim.

Fiyatlar Nasıl Olacak?

Yeni akıllı telefonlar, baştan beri söylediğimiz gibi Lite modeli seriler. Lite modelinde genelde uygun fiyatlı akıllı telefonlar sunulduğunu görüyoruz.

Bu modelde de aynı durumun geçerli olduğunu ekleyelim. Yine söz konusu akıllı telefonlarda biraz daha uygun fiyatlı bir akıllı telefonun piyasaya çıkması bekleniyor.

Son raporlarda yer alan rakamlara göre telefonların çıkış fiyatı da 280 Euro gibi bir rakam olacak. Tabii ki bu rakamın ülkemizdeki karşılığının ne olacağını bilemiyoruz. Telefonların ülkemiz için de satışa çıkacağı kesin. Fakat fiyatlar kısmında eski modele göre biraz daha yüksek bir aralık sunulacağı da kesin gibi duruyor.

Huawei P20 Lite 2019

Huawei P20 Lite 2019 modellerinin aynı fiyat üzerinden satışa çıkması pek beklenen bir durum değil. Yeni akıllı telefonların ne zaman tanıtılacağı konusunda ise net bilgiler bulunmuyor.

Muhtemelen tanıtım, birkaç ay içerisinde yapılacak ancak net tarihin verildiği zamanı bilmek pek mümkün değil gibi gözüküyor. Tanıtımın yapılmasının ardından tüm özelliklere sitemizde yer vereceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En İyi 5 Beast Kulak 2019!

1. Powerbeats Pro Tasarım: Kulak İçi | Gürültü engelleme: Hayır | Kablosuz: Bluetooth | Pil ömrü: 9 saat |...

Microsoft, bazı pazarlarda Android ve iOS için Dijital Asistan Cortana’yı atıyor!

Cortana; Amazon Alexa ve Google Assistan'a ciddi bir rakip olarak yerleştirilmişti ancak bugünlerde bir Windows eklentisi gibi hissediliyor ve Android ve iOS...

Asus ZenBook Pro Duo UX581GV İncelemesi

Dizüstü bilgisayar tasarımlarının ne kadar etkili olabildiğini, satın alıp bir süre kullandıktan sonra anlıyoruz. Bu yüzden söz konusu tasarım olduğunda biraz daha seçici olmalıyız....

Xiaomi Katlanabilir Kapaklı Telefon Üzerinde Çalışıyor!

Motorola Razr, retro tarzı, kapaklı tasarıma sahip ilk dünyanın ilk katlanabilir telefonu. Ancak Motorola'nın yanı sıra, böyle bir cihazı geliştirmekle ilgilenen diğer...

Huawei MatePad Pro Çıkış Tarihi Açıklandı!

Son birkaç haftadır hakkında söylentilerin olduğu Huawei'nin MatePad Pro amiral gemisi tableti hakkında yeni bilgiler mevcut. Tüketici Ticaret Grubunun CEO'su Richard Yu,...