Huawei Tüketici Elektroniği İş Grubu tarafından Haziran ayında Türkiye lansmanı yapıldı. Dünyada ilk çift Leica kamerasını barındıran akıllı telefon olarak kayıtlara geçen Huawei P9 Eylül ayında altın rengi ile Türkiye’de satılacak.

Leica Camera AG iş birliği ile geliştirilmiş Huawei P9 Gold (altın) rengi Türkiye‘de satışa sunuluyor.

Cihazı incelediğimizde en dikkat çeken özellik tartışmasız Leica kamera teknoloji ile gelen çift kamera sensörleri oluyor. 12 MP arka kamerası olan cihazın ayrıca ön yüzünde 8 MP kamera yer almakta. Arka kamerasında RGB ve Monochrome sensörleri bulunan cihaz oldukça iyi. Cihazın kamera kalitesinden dolayı artık yüksek çözünürlüklü fotoğraflar çekmek hayal ile sınırlı kalmıyor!

Cihazın özellikleri ise kısaca şu şekilde görünmekte. 2.5 GHz hızında çalışan hiSilicon Kirin 955 işlemci ve beraberinde grafik olarak Mali-T880 MP4 kullanılmakta. Cihazın iki farklı model olarak sunulması belirtildi. İlk model 3 GB RAM ile gelecek ve diğer ikinci model ise 4 GB RAM ile gelecek. Cihazın ekran büyüklüğü ise 5.2 inç olarak görülüyor.

Şarj Ömrü Rahat Bir Günü Geçiriyor!

Cihazda bulunan bataryanın 3.000mAh olması çok kolay bir şekilde bir günü rahatlıkla geçirmekte. Ayrıca cihaz üzerinde bulunan güvenlik sistemi bir adım öteye taşınarak parmak izi okuma özelliği 4.seviyede. Bu durum kullanıcıların güvenliğini daha fazla arttırmış durumda.

EN YAKIN WiFi NOKTASI

Akıllı telefon olan Huawei P9 ile sizle en yakın Wi-Fi noktasını mesafesi ile gösteriyor. Bu şekilde Wi-Fi noktalarını uzaklıkları ile görmenizi sağlayan akıllı telefon oldukça güzel görünmekte.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here