Huawei P9

Android güncellemelerine devam eden markalardan biri olan Huawei, yeni amiral gemisi serileri için güncellemeler yayınlıyor olsa da eski nesil amiral gemisi modeller için aynı hızda güncellemeler gelmiyor. Bu noktada markanın en geç güncelleme yayınladığı akıllı telefon modellerinden birisi de Huawei P9 modeli oldu. İlk etapta Android Oreo güncellemesi alacak modeller içerisinde gösterilen ancak daha sonra güncellemeleri iptal olduğu açıklamasını gördüğümüz seri, bir türlü Android Oreo işletim sistemi yükseltmesini almamıştı.

Güncellemenin iptal olduğu iddiası ise bir çalışan tarafından gönderilen mail olmuştu. Kullanıcı sorusu üzerine gönderilen mailde, Huawei P9 akıllı telefonlarının donanımlarının yetersiz olduğu ve bu nedenle de Android Oreo güncellemesi almayacağı belirtilmişti. Daha önce haberlerimizde bu konuya ilişkin detaylı paylaşımlar yaptık. Fakat bu bilgi de yanlış çıktı. Öyle ki Huawei P9 Android Oreo güncellemesi yayınlandı.

Huawei P9 Güncelleme Aldı

Güncellemenin ilk olarak Çin merkezli yayınlandığı açıklandı. Global olarak yayınlanacak olan güncellemenin Çin içerisinde dağıtımının bitmesinin ardından tüm bölgeler için güncellemeler yayınlanacak. Resim içerisinde resim, bildirim erteleme, yeni bildirim özellikleri gibi tüm Android Oreo işletim sistemi özelliklerini Huawei P9 modeline getiren güncellemenin, telefona yeni EMUI arayüzü getirdiğini de ekleyelim.

Huawei P9

Bu özelliklerle beraber güncelleme şu an için Çin bölgesinde yayında. Henüz güncellemenin boyutu ya da artıları konusunda kesin bilgiler elde etmekte mümkün olmadı. Muhtemelen Çin dışında diğer bölgeler için yayınlanmasının ardından, güncelleme için teknik detaylarda ortaya çıkacak.

Şimdilik güncelleme için bir süre daha beklemek gerekiyor. Güncellemenin tamamlanması için önümüzdeki ayı beklememiz gerekebilir. Yeni güncellemenin yanında Mate 8 serisine de bir güncelleme sunulduğunu da ayrıca belirtelim. Böylelikle Huawei’nin Android Oreo işletim sistemine geçiş süreci de neredeyse tamamlanmış oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here