Huawei, Play Store Yerine Aptoide Mağazasını Kullanacak!

Google'ın Huawei'ye karşı android yasağına karşı olarak, şirket en iyi alternatiflere yöneldi....

0
88
Huawei, Play Store Yerine Aptoide Mağazasını Kullanacak!

Google, Çin devi üzerindeki ABD hükümetinin yasağına yanıt olarak Huawei ile olan Android ilişkisini kesti. Teknoloji pazarındaki en sıcak haberler bu iki dev şirket altında olmaya başladı. Bu durum Huawei’nin sıkıntılı girmesini düşündürürken, şirketin zaten çok sayıda yedekleme planı varmış gibi görünüyor.

Bu kez Huawei’nin cihazlarındaki Google Play Store’u değiştirmek için Aptoide ile çalıştığı gün yüzüne çıktı. Bu haber temelde Aptoide CEO’su Paulo Trezentos tarafından da teyit edilmesine rağmen, hiçbir şeyin daha tam rayına oturmadığını iddia ediyor.

Aslında biraz daha mantıklı, çünkü özellikle Huawei’nin çalışmalarında nasıl alternatif bir işletim sistemi olduğunu görmek kullanıcıları oldukça rahatlatacaktır. Aptoide zaten Oppo ile çalışıyor, bu yüzden Huawei ile çalışmamaları için hiçbir sebep yok.

Huawei, Play Store Yerine Aptoide Mağazasını Kullanacak!

Aptoide aynı zamanda bir Portekiz şirketidir, yani ABD yasağının onları etkilemediği anlamına gelir. Huawei’nin önceden var olan App Gallery uygulamasını Aptoide ile değiştirip değiştirmeyeceği henüz net değil.

Ayrıca bkz: Google’dan Huawei’ye Son İyilik! Şirketler Ayrılıyor

App Gallery, Huawei’nin cihazlarının çoğuyla birlikte gelen kendi uygulama mağazasıdır. 900000’den fazla uygulaması olan Aptoide ile karşılaştırıldığında nispeten küçük. Belki de Huawei’nin Aptoide içeriğini Uygulama Galerisi’nde birleştirmeleri de mümkün olacak.

Huawei, şüphesiz oldukça zor durumda. Ancak kendi ekosistemlerini yapmak için büyük planları varmış gibi görünüyor. Aptoide sorunlarına gerçekten mantıklı bir çözüm gibi görünüyor ve her iki şirketin de bir anlaşmaya varması oldukça olası. Huawei’nin popülerliği nihayet geçerli bir Android rakibi getirebilir mi?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here