Ana Sayfa Akıllı Telefon Huawei Telefon Alınır mı ?

Huawei Telefon Alınır mı ?

Yeni akıllı telefon alacaklar için Huawei telefon alınır mı? konusunda notlarımızı derledik.

-

Bildiğiniz üzere Amerika ve Çin arasındaki karşılıklı ambargolar ve sonucunda yeni Huawei telefonlara Google’ın YouTube başta olmak üzere pek çok hizmetinin gelmeyeceğini öğrendik. Peki bu sorun Huawei telefonlarının geleceğini etkiler mi?

Bu haber Huawei telefon alacaklar için hazırlanmıştır ve haberin tamamını okuduktan sonra artık kararınızı netleştirmiş olacaksınız.

Öncelikle 19 Eylül‘de Huawei‘nin yeni amiral gemisi modelini duyuracağını hatırlatalım. Buradan detaylara ulaşabilirsiniz. Belirttiklerine göre Mate 30 serisi telefonlarda Google’ın hiçbir hizmeti yer almayacak. Bu da özellikler Türkiye’deki kullanıcılar için çok büyük bir etken olur.

Başta Youtube kullanmayan kimsenin olmayacağını düşünürsek, Huawei telefon almamak için en önemli sebep gibi gelebilir ki öyle de. Özetle google hizmetlerinden yoksun bir telefon almak pek de mantıklı değil.

Dilerseniz piyasada şuan mevcut akıllı telefonları satın alabilirsiniz. Bunların da yeni işletim sistemi ve güncellemelerini almayacağı durumu var. Burada sözleşme gereği Android 10 ve sonraki güncellemeleri alabilecek modelleri tercih etmeniz yararınıza olacaktır.

Kişisel önerim bir müddet, en azından sorunlar çözülene kadar Huawei’den uzak durmanızda yarar var.

Sorunuz olursa yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Google’dan Samsung’a Uyarı!

Google, Android platformunda Linux çekirdek kodlarını değiştirmek için önde gelen mobil üreticilerinden bazılarını çarptı. Google'ın Project Zero güvenlik ekibine göre, birkaç telefon...

LG’den Yeni K Serisi!

MWC 2020 artık bu yıl gerçekleşmeyecek olsa da, akıllı telefon duyuruları devam edecek ve bunlar hakkında rapor vermek için burada olacağız. LG,...

Microsoft, Android İçin Birleştirilmiş Office Uygulamasını Başlattı!

Microsoft sessizce tüm düzenleme uygulamalarını (Word, Excel, PowerPoint ve OneDrive) birleştiren yeni bir Office uygulaması yayımladı. Yeni uygulama artık Google Play Store...

İOS Gmail Güncellemesinde Yeni İyileştirmeler!

Google, son birkaç aydır Gmail'e birçok yeni özellik ekliyor. Hem Android hem de iOS kullanıcıları, birçoğu yalnızca bir veya iki şey eklese...

Lenovo H10 Pro True Wireless Earbuds – Fiyatı ve Özellikleri!

Lenovo, HT10 Pro kulaklıklarını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Kablosuz kulaklıklar EQ teknoloji desteği ile gelecek ve şirketten uygun fiyatlı bir teklif olacak.