Huawei Mate7

Ünlü akıllı telefon üretici olan Huawei, sektörün iddialı firmalarından bir tanesidir. Ürettiği akıllı telefonları ile kullanıcılardan ilgi görmeyi başaran firma, 2015’te yeni telefonu ile iddialı bir şekilde gelmektedir. Akıllı telefonlarda oldukça önemli bir özellik olan batarya ömrü, günlük kullanıma yetmesi için kullanıcıların bir şeylerden tasarruf etmesi halinde gerçekleşmektedir. Aksi taktirde günlük kullanıma yetmeyen akıllı telefonların pil ömürleri, genel bir sorun olarak yorumlanabilir.

Huawei, bu soruna çözüm getirecek yeni bir akıllı telefon modeli ile kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Mate7 isimli akıllı telefonu ile cep telefonundan sürekli film izleyen, oyun oynayan ve aktif bir şekilde cihazın kullanımını yapıp pil sıkıntısı yaşayanlara hitap etmeyi amaçlayan firma, cihazda 4.100 mAh değerinde Lityum polimer bataryası kullanmıştır.

Uzun bir süre boyunca açık ekran kullanımında bile pil sıkıntısı yaşatmayacak olan Mate7, üç farklı güç tasarrufu modu ile kullanıcıya gelecek. Bunlar “Normal”, “akıllı” ve “ultra” şeklinde olup, cihazın ihtiyaç duyduğunuz özelliklerini güç tasarrufu moduna göre ön plana çıkartabilmeniz gayet mümkün kılınmıştır. Cihazın diğer özelliklerine bakacak olursa, 6 inç boyutunda ekranı Full HD çözünürlüğündedir.

7,9 mm inceliği ve metal kasası ile 185 gram ağırlığında olan Huawei Mate7, 13 MP arka ve 5 MP ön olmak üzere iyi çekimler yapabileceğiniz iki kameraya sahiptir. Türkiye pazarına sunulan 32 GB Gold serisi ve 3 GB RAM’i bulunan modeli microSD kart ile 128 GB’a dek hafızayı artırma olanağı sunmaktadır.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.