Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Huawei VR Gözlük için Patentler Ortaya Çıktı

Huawei VR Gözlük için Patentler Ortaya Çıktı

Huawei VR Gözlük modeli için ilk bilgiler gelmeye başladı. Huawei VR Gözlük nasıl bir gözlük olacak? Patent başvurusu sonrasında ortaya çıkan detaylar neler?

-

Akıllı telefon yarışında yeni bir perde var. Huawei, akıllı telefonlarını öne çıkarmak için yoğun bir çalışma içerisinde. Bir yandan yeni akıllı telefonlar için tanıtım yapıldığını görüyoruz bir diğer yandan da markanın kendi işletim sistemini yayma konusunda çalışmalarını görüyoruz. Tüm bunlar bir yana, şimdi ise Huawei VR Gözlük iddiaları gündeme gelmeye başladı.

Huawei VR Gözlük Neler sunacak?

Aslında olayın aslı P30 Pro tanıtımına kadar dayanıyor. P30 Pro tanıtımı sırasında markanın gözlük markası Gentle Monster ile yeni bir iş birliği için açıklama yaptığını görmüştük.

Firma tarafından söz konusu iş birliği için açıklamalar yapılmış ve amacın yeni sanal gözlükler olduğu vurgulanmıştı. Sanal gerçeklik gözlükleri ve artırılmış gerçeklik gözlükleri için özel bir ortaklık yapılacağını görmüştük.

Şimdi ise bu ortaklığın ilk adımları atılmaya başlandı ve Huawei VR Gözlük için yavaş yavaş detaylar ortaya çıkmaya başladı. Paylaşılan bilgilere göre yeni sanal gerçeklik gözlükleriyle beraber bir de artırılmış gerçeklik gözlükleri gelecek.

Her iki gözlük için de tanıtımın Eylül ayında yapıldığını görmek mümkün olacak. 6 Eylül tarihinde düzenlenecek olan IFA 2019 etkinliğinde ortaya çıkması beklenen yeni gözlükler için patent başvurularının yapıldığını da belirtelim.

Huawei VR Gözlük

Henüz firma tarafından konuya ilişkin olarak yapılmış resmi açıklamalar bulunmuyor. Resmi açıklamalar yapılmadığı için detayları tam olarak biliyoruz demek yanlış olur ancak gözlüklerin ses sistemiyle beraber sunulacağı yönünde bazı iddialar var.

Buna göre gözlükler içerisinde çift hoparlör bulunacak. Sadece hoparlör değil aynı zamanda çift mikrofon da bulundurması beklenen Huawei VR Gözlük, özel bir de ses asistanı sunacak. Sadece ses konusunda değil sanal asistan konusunda da destek sunulması bekleniyor.

Sadece Huawei akıllı telefonlarında çalışan bir sistem mi sunulacak yoksa genel bir kullanım mı sunulacak bilinmiyor ancak markanın iddiasını konuşturma konusunda kararlı olduğunu söylemek gerekiyor. Tüm detayları tanıtımın sonrasında aktaracağız. Markanın sürprizleri için Eylül ayını beklemek gerekiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

OnePlus 8 Lite Tasarım Detayları

Yeni bir sızıntı, OnePlus 8 Lite olarak adlandırılan uygun fiyatlı bir OnePlus telefonuna dair detayları gösteriyor. Resimler, OnePlus 8 Lite'ın Galaxy S11...

Vivo X30, Geekbench’te Görüntülendi!

Vivo yaklaşmakta olan Vivo X30’un 16 Aralık’ta resmileşeceğini doğruladı. Bu, yalnızca Çinli cihaz üreticisinin ilk çift modlu 5G akıllı telefonu değil, aynı...

Yeni iPhone’larda Şarj Girişi Olmayacak!

Apple analisti Ming-Chi Kuo, yaklaşmakta olan Apple iPhone ile ilgili yeni bilgileri paylaştı. Şimdi ise, 2021 yılında piyasaya sürülecek olan iPhone'ların şarj...

Nokia Akıllı TV Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

Nokia, akıllı telefon modelleri için beklenen tanıtımı gerçekleştirdi. Markanın yeni uygun fiyatlı akıllı telefon modeli olan Nokia 2.3 telefonunun tanıtımının hemen sonrasında...

Nokia 2.3 Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

HMD Global Nokia 2.3 modeli için beklenen tanıtımı gerçekleştirdi. Özellikleri ile dikkat çeken uygun fiyatlı akıllı telefon modeli, hem şarj süresi hem...