Ana Sayfa İnceleme Huawei Watch Fit İncelemesi - Alınır mı?

Huawei Watch Fit İncelemesi – Alınır mı?

Huawei Watch Fit akıllı bilekliğini almayı düşünenler için güzel bir derleme yaptık. Yeni bileklik özellikleri neler?

-

Huawei, akıllı telefonları bir yana akıllı bileklik ve akıllı saatleriyle de kendisini göstermeye başladı. Marka bu konuda çok kararlı ve yeni ürünler bir hayli rekabetçi. İşte bu ürünlerden birisi de Huawei Watch Fit akıllı bileklik oldu.

Yakın zamanda tanıtılan ve doğrudan ülkemizde de satışa açılan akıllı bileklik, Xiaomi ya da Samsung bilekliklere göre çok daha farklı. Yetenekleri ve tasarımı çok daha farklı olan akıllı saatin özelliklerini uzun uzadıya ele alalım. Bakalım yeni akıllı bileklik Türkiye fiyatları nasıl ve en önemlisi özellikleri tatmin edici mi?

Huawei Watch Fit Tasarımı

Her şeyden önce gelen tasarımdan başlamak istiyorum. Sıradan akıllı bileklik tasarımlarından sıkıldınız mı? Akıllı bilekliklerin o incecik şerit gibi ekranlarında rahat kontrol sunulmadığını mı düşünüyorsunuz?

O zaman Huawei Watch Fit tam size göre bir akıllı bileklik olacak. Çünkü bu modelde benzerlerinden çok daha farklı bir yapı var. Bu akıllı bileklikte dikdörtgen ekran kullanılmış.

Ekran alanı diğer modellere göre çok daha geniş. Akıllı saatlere göre bile daha geniş bir ekran bölümü var. Dikdörtgen ekranın hafif kavisli yapısı da şık olmasını sağlamış.

Bu modelin tasarımının en büyük avantajı yeni akıllı bileklik modelinin çok hafif olması. Huawei metal kullanarak saatin ekstra ağırlaşmasını engellemek istemiş ve plastik bir kasa kullanmayı tercih etmiş.

Huawei Watch Fit

Kullanılan plastik kasa ağırlığı 61 gram seviyesine kadar düşürmeye yetmiş. Bileklik uzun süreli kullanımlarda bile herhangi bir ağırlık oluşturmadığı için kolu çok sıkmıyor ve yormuyor.

Renk seçeneği açısından ise 3 farklı kayış rengi sunuluyor. Kasa rengi de buna göre hafif bir değişim gösteriyor. Renkler; Sakura Pembe, Grafik Siyah ve Nane Yeşili olarak duyuruldu.

Ölçüler: 46 mm X 30 mm X 10.7 mm

Huawei Watch Fit Ekran Özellikleri

Tasarımdan sonra işlememiz gereken kısım tabii ki bu akıllı bileklik modelinin ekranı. Çünkü ekran bir akıllı bileklik ekranından çok daha fazlasını sunuyor. Bir akıllı bileklik değil de bir akıllı saat ekranı var. 1.64 inç boyutunda olan ekranda AMOLED tercih edilmiş.

Zaten yüksek renk doygunluğunu getiren AMOLED ekran çözünürlük açısından ise 456 X 886 piksel sunuyor. Ekran tam 16.7 milyon rengi destekliyor ve ışık sensörü kullanılıyor. Kullanılan ışık sensörü söz konusu akıllı bileklik modelinin ortama göre ışığının ayarlanmasını sağlıyor.

Huawei Watch Fit

Always on Display özelliğinin de olması yine ekran özellikleri konusunda Huawei Watch Fit serisinin fark yarattığını gösteriyor. Tüm bunlara ek olarak parlaklık değeri gayet yüksek ve 326 PPi gibi piksel yoğunluğu var.

Parlaklık değerinin yüksek olması güneş ışığı altında da bilekliğin kullanımının sorunsuz yapılmasını sağlayacaktır. Tabii ki bunun için birkaç denemeyi ve karşılaştırmayı da takip etmek lazım.

Ekran Özellikeri

  • 456 X 886 piksel çözünürlük
  • 1,64 inç AMOLED ekran
  • Sürekli açık ekran desteği
  • 326 PPi piksel yoğunluğu
  • Yüksek parlaklık değeri

İlginizi Çekebilir: En İyi Elektrikli Scooterlar 2020

Teknik Özellikler ve Sensör Desteği

Bir akıllı bileklikle bir akıllı saat harmanlamasının yapıldığını baştan itibaren söylüyoruz. Kullanılan donanım ve kullanılan sensörler bunun en iyi kanıtı olacak ve kullanıcıları asıl etkileyecek kısım olacak.

Bilekliğin ilk artısı kadınlar için. Regl dönemi takip özelliği bulunan bileklik sayesinde, regl döneminizin başlangıç tarihini bilekliğe ekleyebiliyorsunuz. Böylece sürecin takibi yapılabiliyor ve bir sonraki regl döneminde de bileklik size uyarı vererek zamanın geldiğini söylüyor. Bunu bir sağlık verisi olarak takip edebiliyor ve toplayabiliyorsunuz.

Huawei Watch Fit

İkinci artı ise spor yapan kullanıcılar için. 96 farklı egzersizi destekleyen akıllı bileklik, Huawei TruSeen 4.0 kalp ritim sensörüne sahip. Bu sensör sayesinde, spor sırasında kalp verileriniz takip edilebileceği gibi spor sonrasında da verilerin takibi yapılabiliyor. Çünkü bileklik kalp verilerinizi kayıt altına alabiliyor.

Sadece spor sırasında değil, 24 saat boyunca kalp atışlarının izlenmesini de sağlayabiliyorsunuz. Kalp atışlarınızda bir düzensizlik ya da sinyal veren bir durum varsa bu şekilde tespit edilebiliyor.

Aynı şey kandaki oksijen ölçüm özelliği için de geçerli. Oksijen ölçüm özelliği, kanınızın oksijen doygunluğunu sürekli izliyor ve tehlikeli bir seviyeye geldiği zaman sizi bildirim göndererek bir uyarıda bulunuyor.

Huawei Watch Fit

Huawei Watch Fit sağlık takip özelliklerinden bir diğeri ise TruSleep 2.0 uyku sensörü. Bu sensör sayesinde kullanıcıların uykusu kayıt altına alınıyor ve detaylı bir uyku analizi sunuluyor.

Aynı özellik Watch GT 2 modelinde de yer alıyordu ve gerçekten çok başarılı çalışıyordu. Aynı sensörün kullanılması Huawei Watch Fit uyku takibi özelliğinin de aynı şekilde başarılı olacağını işaret ediyor.

Huawei Watch Fit

Akıllı bilekliğin sensörleri konusunda son söyleyeceğimiz şey, stres takip özelliği. Vücudunuzun stres seviyesi arttığı zaman bu sensör devreye giriyor ve akıllı bileklik size bazı nefes egzersizleri önererek gerginlik seviyenizin düşmesini sağlıyor.

Önemli Sensörler

  • Regl takip sistemi
  • Egzersiz takip modları – Otomatik egzersiz tanıma
  • Huawei TruRelax stres takip özelliği
  • TruSleep 2.0 uyku izleme
  • Huawei TruSeen 4.0 desteği

İlginizi Çekebilir: Hi-LEVEL 43HL670 İncelemesi

Pil Durumu ve Şarj Durumu

Huawei Watch Fit akıllı bileklik diğer modellerden bir hayli farklı bir tasarımla geliyor ve bu da pil boyutunun biraz daha büyük tutulmasını sağlamış. 24 saat kalp ritminin takip edilmesi özelliği açık olsa bile akıllı bileklik 10 güne kadar pil ömrü sunabiliyor.

Zaten şarj sizin için çok büyük sorun olmayacak çünkü Huawei Watch Fit hızlı şarj desteğini de beraberinde getiriyor ki bu da çok hızlı bir şekilde tam şarj elde etmenizi sağlıyor. Sadece 5 dakika içerisinde yapılan hızlı şarjın 1 günü tamamen çıkardığını belirten Huawei, bu konuda iddialı.

Huawei Watch Fit

Huawei Watch Fit Yazılım Desteği Nasıl?

Akıllı telefonlarında Google sorunu yaşayan marka, akıllı bilekliğinde Lite OS işletim sistemi kullanıyor. Bu işletim sistemi sayesinde ek arayüz desteği de sunuluyor. Çok sayıda arayüze destek veren işletim sistemi aynı zamanda kendi fotoğraflarınızı da arayüz olarak kullanmanıza izin veriyor. Telefonu bul, Remote kamera özelliği gibi özellikler de var.

Huawei Watch Fit

Huawei Watch Fit Fiyatı ve Alma Durumu

Yeni akıllı bileklik özelliklerinden konuştuk. Özelliklere bakıldığında bileklik gerçekten iddialı ve başarılı bir model. Fiyatı ise 899 TL olarak açıklandı. Akıllı saatlerle karşılaştırıldığı zaman bu fiyata bu bileklik modeli alınır.

Daha ucuz fiyatlı akıllı bileklikler yok mu var elbette ama şöyle de bir durum var ki daha uygun fiyatlı akıllı bilekliklerde bu kadar fazla sayıda sensör yok ve bu derece detaylı sağlık takibi yapılmıyor. Ayrıca ekran konusunda da yeni seri diğer modellere göre biraz daha başarılı.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

WhatsApp Web Artık Görüntülü ve Sesli Aramaları Destekleyecek

WhatsApp, popüler mesajlaşma uygulamasının tarayıcı sürümü WhatsApp Web'de görüntülü ve sesli görüşme yapmak için yakında yeni bir destek ekleyecek. WhatsApp Web görüntülü...

Huawei Mate 40 Tema Özellikleri Sızdırıldı

Huawei Mate 40 serisinin özellikleri her geçen gün netleşiyor. Sabah Kirin 9000 yonga setinin 24 çekirdekli GPU'ya sahip olduğunu gösteren sızıntının ardından...

6000 mAh Batarya ile Yeni Bir Motorola Telefon Geliyor

Motorola, 6.000 mAh kapasiteye sahip bir batarya ile yeni telefon hazırlıyor. Üstelik yakın bir zamanda piyasaya sürüleceğini gösteren FCC, EEC ve TUV...

Oppo TV S1 ve R1 Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

Beklendiği gibi Oppo nihayet ilk akıllı televizyonlarını piyasaya sürdü. Şirket, Oppo TV S1 ve Oppo TV R1 olmak üzere iki modeli tanıttı....

24 Çekirdekli GPU ile Kirin 9000 Özellikleri Netlik Kazanıyor

Huawei'nin en yeni amiral gemisi yonga seti Kirin 9000 hakkında yeni bilgiler gün yüzüne çıkıyor. Son bilgi yonganın 24 çekirdekli GPU desteğine...