Ana Sayfa Akıllı Telefon Huawei Y9s Tanıtıldı - Fiyatı ve Özellikleri

Huawei Y9s Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

Huawei Y9s akıllı telefonu için fiyat ve teknik özellikler ortaya çıktı. Huawei Y9s nasıl bir akıllı telefon?

-

Akıllı telefonlarını güncellemeye devam eden Huawei, yeni seri akıllı telefon modellerine bir yenisini daha ekledi. Markanın yeni akıllı telefonu Huawei Y9s modeli oldu. Yenilikçi tasarımı ve dikkat çeken özellikleriyle öne çıkan akıllı telefonların detaylarına geçelim.

Huawei Y9s Tasarımı

Yeni akıllı telefonlar tasarım kısmında son dönemde alışık olduğumuz tam ekran tasarımıyla geliyor. Çerçeveleri oldukça ince olan akıllı telefon, herhangi bir çentik alanı da sunmuyor. Bunun yerine açılır kapanır kamera sistemlerine yer verildiğini görüyoruz.

Huawei Y9s

Arka kapakta sunulan ana tasarım değişmiyor. Yine arka kısımda da 3 arka kameranın başrolü oynadığı bir tasarım söz konusu. Kameraların hemen altında flaş ışığının kullanıldığını ve bu kısmın dışında da Huawei yazısının dikkat çektiğini söyleyebiliriz.

Huawei Y9s Ekran

Telefonun ekran kısmında %91 ekran gövde oranı sunuluyor. Bu oran telefonun oldukça geniş bir ekran alanı sunduğunu gösteriyor. 6.59 inçlik bir ekranla beraber gelen yeni seri, Full HD çözünürlük değerine sahip. 391 PPi piksel yoğunluk değerinin bulunduğu modelin ön kamerasının da açılır kapanır kamera sistemi olduğunu bir kez daha hatırlatalım.

Huawei Y9s

Teknik Özellikler

Yeni akıllı telefonların içerisinde Kirin 710F işlemcileri yer alıyor. Orta segment işlemciler 2.2 GHz hızında çalışıyor ve toplamda 8 çekirdek sunuyor. Kirin 710F modelinden güç alan modelin RAM kısmında ise 6 GB RAM bellek miktarı ve 128 GB depolama alanı karşımıza çıkıyor. İkinci bir bellek seçeneğinin sunulmadığını da belirtelim.

Huawei Y9s

Huawei Y9s batarya kısmında ise 4000 mAh değerinde bir batarya sunuyor. Şarj için diğer birçok modelde olduğu gibi USB C portu bulunuyor.

Kamera

Kamera özelliklerinde Huawei akıllı telefonlarının yakaladığı standartlar yakalanmış durumda. Telefonda 48 MP değerinde ana arka kamera var ve 8 MP değerinde ikinci kamera bu kameraya eşlik ediyor. Ek olarak 2 MP değerinde de bir derinlik kamerasının kullanıldığını görüyoruz. Ön kısımda ise açılır kapanır kamera sunuluyor ve bu kamerada yine 16 MP değerinde.

Huawei Y9s

Fiyat

Son olarak modelin fiyatından söz edelim. Bu özellikleri ve iki farklı renk seçeneğiyle beraber telefonun satış fiyatı ise 239 dolar olarak açıklandı.  

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Xiaomi, Çinli OLED Üreticisi Zhiyun’a 20 milyon Dolar Yatırım Yaptı

Xiaomi, Çin'deki en iyi OLED üreticisine yatırım yaptı. Akıllı telefon satıcısı, LCD, OLED ve hatta mini LED ekran teknolojisi konusunda uzmanlaşmış Dalian...

Google Chrome, 2020’de Tarayıcı Pazarına Hükmetti, Microsoft Edge Zemin Kazandı

Yeni bir rapora göre, Google Chrome 2020 için tarayıcı pazarına liderlik ediyor. Arama motoru devinin popüler tarayıcısı, beş ayı geride bıraktığımızda yüzde...

Apple iPhone SE 2020, Azalan Akıllı Telefon Pazarında Büyük İlgi Görüyor

Coronavirus pandemisi çeşitli ekonomileri ve endüstrileri aksatmasına rağmen, akıllı telefon pazarı yeni lansmanlar ile hala devam ediyor. Sektör satışlarda gözle görülür bir...

Redmi 9 Görüntüleri Yayınlandı

Pazartesi günü Redmi 9 ailesinin özelliklerini gördük ve şimdi serinin en güçlü üyesi olduğu iddia edilen ilk canlı resimlere sahibiz - Redmi...

HTC Desire 20 Pro, Google Play ve NCC Tarafından Onaylandı

HTC’nin görkemli günleri geçmişte kaldı, ancak Tayvanlı şirket akıllı telefon dünyasında alakalı olmaya çalışıyor. Uyanık bir Twitter kullanıcısı tarafından fark edildiği gibi,...