Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Huawei'den Lazerli Kablosuz Şarj Aleti Geliyor!

Huawei’den Lazerli Kablosuz Şarj Aleti Geliyor!

Telefonunuzu lazerle şarj edebilmeyi hiç düşündünüz mü ? Huawei bunu mümkün kılacağa benziyor. Bu yeni teknoloji sayesinde piyasayı ele geçirebilir!

-

Kablosuz şarj, uzun zamandır geleceğin akıllı telefon teknolojisi olarak müjdelendi ve telefonların kablosuz bir şarj pedi üzerine yerleştirilmesine veya bir kablo takılmasına gerek kalmadan şarj edilmesini sağlıyor. Bir telefonu şarj etmek için radyo dalgalarını kullanan birkaç şirketin bu özelliği sunduğunu gördük.

Huawei de geçen hafta bu gemiye katıldı ve telefonları kablosuz olarak lazer ışınları ile şarj etme özelliğine sahip olduğunu duyurdu. Çinli üretici, bu teknolojinin desteklenen cihazlara sahip birden fazla kullanıcının odadaki kablosuz bir modül aracılığıyla şarj olmasına izin vereceğini söylüyor.

Huawei, bu teknolojinin telefonlardan dronlara kadar cihazların orta ve uzun mesafeli şarjı için de kullanılabileceğini belirtiyor. Teorik olarak, bu, telefonunuzu veya drone’unuzu şarj molası olmadan kullanabileceğiniz anlamına gelebilir, ancak cihazlar sürekli şarj oluyorsa pil ömrünü nasıl etkilediğini fazlasıyla merak ediyoruz.

Bu lazer kablosuz şarj çözümü ayrıca lazerin yolundaki gözleri algılayan ve insanları veya evcil hayvanları korumak için şarjı kapatan bir güvenlik özelliği de içeriyor.

Huawei İle Her Şey Mümkün

Huawei, bu yöntemle şarj edilmesi gereken cihazlarda belirli bir sensörün gerekli olduğunu söyledi . Güneş enerjili hesap makinelerini akla getirerek, “Reseptörü minyatür bir güneş piline benzer bir şekilde hayal edin” diye açıkladı.

Şirket, bu teknoloji aracılığıyla maksimum şarj hızını veya aynı anda maksimum şarj cihazı sayısını henüz belirlemediğini de sözlerine ekledi. Başka bir deyişle, bu teknolojinin hayata geçtiğini görmek için biraz uzaktayız.

Huawei bize, “Bundan iki ila üç nesil sonra telefonlarda bu şarj özelliğinin olacağı tahmin ediliyor” dedi. O halde uzun bir bekleyiş içerisinde olacağız gibi görünüyor, ancak şirket büyük teknik ve kullanılabilirlik zorlukları çözebilirse, bu şarj aleti tüm piyasadaki şarj aletlerini silip atabilir.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

KaynakYouTube

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir? 2020

Son zamanlarda artan erişim kısıtlamaları, web sitelerinin daha da sinir bozucu hale gelmesine neden oldu. Sadece Türkiye değil, birçok ülke internete kısıtlamalar getirerek, erişimi...

Sistemi Yormayan En İyi BlueStacks Alternatifleri

En iyi Bluestacks alternatifleri nelerdir? BlueStacks'in sisteminizi çok yorduğunu düşünüyorsanız, sistem yormayan alternatif emülatörleri denemek isteyebilirsiniz. BlueStacks, kullanıcıların bilgisayarlarında Android uygulamalarını çalıştırmalarına...

En İyi İş Tabletleri – Android, Windows, Chrome OS ve Diğerleri

Teknolojinin hayatımızın her yerinde bulunduğu bu dönemde birçok şirket, iş ihtiyaçlarını karşılamak için tablete yöneliyor. Tabletler, kurumsal düzeydeki uygulamalarla ve birçok özellikle...

Pop!_OS 20.10 Yayınladı İşte Getirdiği Yenilikler ve Kurulumu

Ubuntu 20.10 Groovy Gorilla güncellemesinin yayınlanmasından günler sonra, Pop! _OS 20.10 Linux dağıtım sistemi duyuruldu.Ubuntu 20.10 tabanı...

En İyi Oyun Laptopları 2020

Bilgisayar oyunlarının bir fenomen olduğu bu devirde, her türlü oyunu kaldırabilecek bir bilgisayar mı bakınıyorsunuz ? O halde yazımızı okumadan geçmemenizi tavsiye...