Ana Sayfa Android Haberleri Huawei'nin Kendi İşletim Sistemi Oak OS Eylül'de Geliyor!

Huawei’nin Kendi İşletim Sistemi Oak OS Eylül’de Geliyor!

Huawei'nin kendi işletim sistemi Oak OS, Ağustos ya da Eylül ayında resmiyet kazanacak...

-

Geçen ay Google, Google Hizmetlerini ve Google Play Store’u kullanma yasağını içeren Huawei ile bazı ticari faaliyetlerini askıya aldığını açıkladı. Bu, Huawei’yi kendi işletim sistemini geliştirmeye zorladı.

Yeni raporlar, şirketin yeni işletim sisteminin “Oak OS” olarak adlandırılacağını iddia ediyor. Oak OS’un bu yıl Ağustos veya Eylül aylarında resmiyet kazanması bekleniyor. Huawei’nin kendi işletim sisteminin Çin pazarı için “HongMeng OS” ve küresel pazar için “Oak OS” olarak adlandırılacağı söyleniyor.

Daha öncesinde “Ark OS” olarak adlandırılacağı rapor edilmişti. Ancak raporlara göre, şirket yeni işletim sistemini, yasağın ardından yoğun bir şekilde test etmeye başladı. Şirketin Android erişimini, güvenlik güncellemelerini, Play Store’u ve daha fazlasını kullanmak için resmi lisansı Ağustos ayının sonunda sona erecek.

Huawei Mate 30 Pro Hakkında Yeni Söylentiler Var!

Android işletim sistemine yalnızca AOSP üzerinden erişebilecek. Huawei kendi işletim sistemini geliştirmek için çalışırken diğer tarafta Google, ABD Hükümetini yeni işletim sistemiyle ilgili olası güvenlik riskleri konusunda uyardı.

Yeni işletim sisteminin raporlara göre bu yıl Ağustos veya Eylül aylarında resmiyet kazanması bekleniyor. Bu yüzden 30 Ekim’de Mate 30 ile tanıtılabilir. Yeni işletim sisteminin kullanıcılar tarafından nasıl alınacağı ve Google’ın Android işletim sistemini değiştirme potansiyeline sahip olup olmadığı henüz net değil.

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ülkemizde Otomobil Satışları %30 Arttı

Türkiye otomobil satışları, Otomotiv Distribütörleri Derneği tarafından paylaşılan verilere göre 2020'nin ilk altı ayında ciddi anlamda yükseldi. Dizel araçlara olan talepte düşüş...

Yeni LoL Şampiyonu: Düşlerin Çobanı Lillia

Yeni LoL şampiyonu sonunda kesinleşti ve resmi açıklama geldi. Yeni şampiyonun adı tahmin edildiği gibi Düşlerin Çobanı Lillia oldu.

Bugün Koronavirüse 1.041 Kişi Yakalandı, 2.219 Kişi İyileşti

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, yapmış olduğu açıklamada 8 Temmuz 2020 koronavirüs vaka sayıları hakkında detayları paylaştı. Bugün 1.041 kişinin COVID-19 testinin...

Xbox One’dan Oyun Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Xbox One'da oyun paylaşımının nasıl yapıldığını bilmek ister misiniz? O zaman doğru sayfaya geldiniz. Arkadaşlarınıza ve ailenize fiziksel  Xbox One oyunları vermek...

Snapdragon 865 Plus Tanıtıldı – Tüm Özellikleri

İlk defa Galaxy Note 20 serisi ile kullanılması beklenen güncellenmiş işlemci Snapdragon 865 Plus sonunda duyuruldu. Tanıtımın ne zaman yapılacağını merak ediyor...