Ana Sayfa Otomobil Hyundai Tasarımcısı Lee, Daha Çekici Ürünler Hedefliyor

Hyundai Tasarımcısı Lee, Daha Çekici Ürünler Hedefliyor

-

Hyundai Motors‘un 2016 yılından bu yana tasarım başkan yardımcısı olan Lee, Hyundai ürünleriyle Alfa Romeo gibi “çekici” olan tasarımlarla duygusal bir dokunuş katmak istiyor.

Marka, her bir araca kendi kişiliğini daha fazla kazandırmak için tek tip “aile görünümü” nden uzaklaşıyor. Bu, Hyundai araçlarının ön tarafdaki değişikliklerde önümüzdeki yıllarda ortaya çıkacak: Lee, imzalı basamak ızgarası gitmeyecek, ancak her araç kendine özgü bir çeşitlilik gösterecek.

Hyundai tasarım yönünü Mart ayında Cenevre Motor Show‘da Le Fil Rouge konseptini tanıttığı ve “duyumsal bir sportiflik” teması olarak adlandırdığı şovun sinyalini verdi. Duyusal sportiflik Hyundai, “araba tasarımında dört temel unsur arasındaki uyum: orantı, mimari, stil ve teknoloji” üzerine kurulu.

Lee, duygusal tasarıma yabancı değildir. Portföyünde beşinci nesil Chevrolet Camaro konsepti, C6 Corvette Stingray konsepti ve Bentley’in EXP 10 Speed ​​6 konsepti bulunuyor.

Hyundai’de Ne zaman Duygusal Sportifliği görmeye Başlayacağız?

Gelecek yıl. [Le Fil Rouge konsepti] geleceğimizi belirten ilk otomobillerden biridir. Duyusal sportiflik bir şeydir, ama aynı zamanda, Hyundai arabalarına bakarsanız, tüm cepheler aynı görünür. “Aile bakışı” denilen tasarım stratejisini, arabadaki aynı yüzle kullanırdık. Bu arabadan başlayarak, artık bu stratejiyi kullanmıyoruz. Hyundai satranç gibi olacak. Kral, vezir, asker, şövalye olarak düşünüyorsun. Hepsi farklı görünüyorlar, farklı işlev görüyorlar, ama birlikte olduklarında tek bir takım haline geliyorlar.

Duyusal sportif Tema İçin ilham Kaynağı Neydi?

Araba duygusal bir üründür. Duygusal değeri en üst seviyeye çıkarmak istiyoruz. Alfa Romeo ve Maserati, bunlar gerçekten çekici arabalar, hatta Almanlar [İtalyan] otomobillerinden çok fazla etkiye sahipler. Bu, duyusal güzellik, bunu hacim markalarında bulamazsınız. Hyundai’nin Alfa Romeo’dan daha çekici olması için, bu başarmak istediğimiz görev.

Bu Kavramın Genesis Üzerinde Herhangi Bir Etkisi Olacak Mı?

Genesis Hyundai‘den doğmuş olsa da, Genesis tamamen ayrı olmalı. İşte bu yüzden Hyundai görünümünü geniş bir yelpazede farklı görünümlere sahip olarak yarattık. Hyundai, her zaman daha taze bir şeyler yapmak zorunda olduğumuz bir marka türüdür. Geleneklere bu kadar fazla dayanamazsın. Genesis Kore’nin ilk lüks otomobil markası. Lüks markalar özgünlüğe ihtiyaç duyar.

Louis Vuitton ve Chanel gibi bir moda markasına bakın. Altında Chanel, Paris diyor. Burberry, Londra diyor. Genesis Seul’u söyletebilmelidir. Seul havalı bir şehir. Genesis markası olarak yakalayabilmemiz gereken çok özel şeyler var. Kore, Samsung ve LG ile teknolojik olarak ilerlemiştir. Araba bu dokunuşa lüks bir şekilde sahip olmalıdır.

Hyundai‘ye katılmadan önce Bentley ile birlikte çalışırdım. Lüks markalara gelince, miras çok önemlidir. Bentley’i tasarladığınızda, Bentley’in her bir yılındaki Bentley İncilini ezberlemek ve sonra eskizleri yapmak zorundasınız. Taslağa baktığınızda sorman gereken ilk şey: “Bu Bentley yeterli mi?”

Genesis’de özgürlüğümüz var. İncilimiz var ama şu an boş sayfalarla dolu. Hyundai ve Genesis karşılaştırılamaz. Biri, özgünlük ve tutarlılığın yeni mirasını yazmak için lüks bir markadır. Bir hacim markası olan Hyundai, müşterinin yaşam tarzına bağlı olarak geniş bir spektruma sahip bir Jekyll ve Hyde markasıdır.

İnsanların şunu söylediğini duymak isterim, “Hyundai’nin seksi arabaları var. Alfa Romeo’dan daha seksi.” Bu dünyaya vermek istediğim mesaj.

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bugün Koronavirüse 1.003 Kişi Yakalandı, 1.493 Kişi İyileşti

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, yapmış olduğu açıklamada 10 Temmuz 2020 koronavirüs vaka sayıları hakkında detayları paylaştı. Bugün 1.003 kişinin COVID-19 testinin...

Galaxy Buds Live Gerçek Görüntüleri ve Renk Seçenekleri

Galaxy Buds Live isimli bir kablosuz kulaklık geleceği neredeyse kesindi. Hatta Galaxy Buds serisine farklı bir tasarım kazandıracağı da söylenen bu kulaklık...

Performans Canavarı Yeni Tablet Galaxy Tab S7 Plus Sızdı

Samsung yakın zamanda çıkartma yapacak. Kulaklık, akıllı telefon, akıllı saat tanıtacak olan markanın şimdi Galaxy Tab S7 Plus isimli yeni amiral gemisi...

İşte Yeni Galaxy Fit Akıllı Bileklik

Unpacked 2020 etkinliği için çok çok az bir süre kaldı. Etkinlik 5 Ağustos tarihinde ama Samsung'un bazı teknolojileri için bu süreyi beklemeyeceği...

İşte Google Pixel 5 XL Akıllı Telefonu

Google, birkaç farklı üretim yöntemiyle birkaç farklı akıllı telefon serisi sunduktan sonra sonunda başarıyı Pixel ile yakaladı. Seri emin adımlarla yoluna devam...