Ana Sayfa Teknoloji Haberleri IBM'den Faydalı Buluşlar

IBM’den Faydalı Buluşlar

-

Kurulduğu günden beri yaptığı çalışmalar ve projeler ile insanların ayakta alkışladığı teknoloji firması IBM’de çalışan mucitler yep yeni buluşlara imza attılar. Birçok alanda başarılı bir şekilde çalışma hayatını sürdüren IBM son zamanlarda bilim alanında yaptığı çalışmalar ile yeni başarılara ve yeni ödüllere hak sahibi olacak gibi duruyor.

aasasIBM‘nin yeni çalışmaları uzay alanında, taşımacılıkta, mikroelektrik alanlarında yapım süreçleri ve fabrikasyon çalışmalarında süreçlerde insan hayatında faydasi ile gündeme geldi.

Polimer hayatımızda en çok öğrenci arkadaşlarımızın kimya derslerinde karşısına çıkıyor. Polimler aslında bir kimyasal bağdır. Çeşitli molekülleri kendi yapısına bağlayarak onlarla bir bütün oluşturur ve sağlam sert kimi zaman yumuşak bir doku oluşturarak bi malzeme haline gelir.

 

paspas ıbmPolimer yapısındaki etmen ve yeni değişiklikler sonucu Polimer çatlamaya karşı dirençli, kendini yenileme özelliğine sahip sert yumuşak gibi maddelere dönüşebilme özelliğine sahip bir madde haline gelmiş durumda.

Gücünü diğer maddelere göre ayarlayabilen Polimer, kendinden güçlü maddelere karşı %50 güç oranını artırarak gücünü yükseltip kimi maddeler içinde kendi gücünü düşürerek onlara ayak sağlamış olur. Üstelik yüksek derecede ısı verdiğimizde içindeki yapıları ve yapısında bulunan elemetler sayesinde gücünü yitimeyip şeklinin bile bozulmaması Polimer’in çok güçlü bir yapıya sahip olduğu anlaşılıyor

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

LG Signature OLED R TV Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

İlk kez CES 2018'de sergilenen LG'nin katlanabilir OLED televizyonu, hedeflenen 2019 lansmanını kaçırsa da bugün satışa çıkmayı başardı. Bu muhteşem televizyon, dudak...

Xiaomi Mi Watch Color Sports Edition’a Muhteşem Renk Seçenekleri!

Xiaomi'nin yeni akıllı saati bugün piyasaya sürüldü. Mi Watch Color Sports Edition, Mi Watch Revolve de olarak bilinen Mi Watch Color'ın daha...

Xiaomi Mi Box 4S, Yarın Piyasaya Sürülecek!

Xiaomi, uygun fiyatlı ürünleri ile tanınıyor. Bu ürünlerden biri de Mi Box adlı yayın cihazları diyebiliriz. Şirketin piyasaya sürdüğü son model, Ocak...

Meizu POP2s Kulaklıkları Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

Meizu, geçen hafta Meizu Buds kulaklıklarını piyasaya sürdü. Bu gerçek kablosuz kulaklıklar, şirketin kendi ülkesinde sunduğu diğer hiçbir ses ürününe benzemiyordu.

Playstation 5’de Hayran Kontrolü Olacak !

Yakın zamanda yapılan bir röportajda Sony'nin PS5 soğutma sisteminden sorumlu mekanik tasarım şefi, konsol hakkında ilginç bir bilgi ortaya çıkardı.