Apple, iCloud depolama alanı için bir yeni seçenek daha getirdi. Depolama alanı artık daha büyük.

Apple, iCloud depolama alanı alternatifleri arasına bir yenisini daha getirdi. Firma, 2TB‘lık depolama alanını aylık 19.99 dolar karşılığında ABD’de sunacak. Apple’ın internet sitesinin Türkçe sekmesinse 2TB’lık alan için Türkiye fiyatı ile ilgili bir bölüm görünmüyor. Fakat uluslararası sayfada fiyatın 59.99 TL olduğu görülmekte.

Apple iCloud olarak rakip şirketleri oldukça fazla izleyerek fiyatları Google ve Microsoft’a göre benzerlik gösteriyor. Google Drive’da 1 TB depolama alanı aylık 9.99 TL. Microsoft OneDrive’da ise fiyat biraz daha düşük 6.99 TL olarak gelmekte. Apple’ın artık yeni planları eski planlarını öldürüyor.

Kullanıcılar istedikleri takdirde 50 GB, 200 GB ve 1 TB depolama alanını kullanabilecekler. iCloud’a ödemeye yapmadan iOs ve Mac kullanıcıları ise 5GB bir alanı ücretsiz kullanabiliyorlar.

iCloud depolama alanı seçenekleri genişletildi!

Apple’ın 2TB depolama alanını tam iPhone 7 tanıtılmasına az bir süre getirmesi bu işin altında bir iş olduğu düşüncesine kaptırdı. Buda iPhone 7’nin dahili depolama alanı değiştirilebilir mi acaba? şeklinde soruları beraberide getirdi.

 icloud-depolama-alani-310816

iPhone 7 ile bir alakası olup olmadığı ilerleyen günlerde ortaya çıkacaktır. Bakalım Apple nasıl bir değişikliğe gidecek merakla bekliyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here