ifixit iphone x

Apple‘ın iPhone X modeli, erken ön siparişlerle birlikte bugün mağazada satışa çıktı. Bazı insanlar paketlerinin gelmesini sabırsızlıkla beklemekle birlikte, kasanın içerisinde ne olduğunu görmek isteyen birkaç kişi var.

iFixit, iPhone X’i tamamen söküp, kullanılan donanımla ilgili ayrıntıları ve bunun tamir edilebilirliğine ilişkin kararı ortaya koydu.

Yeni iPhone X, iPhone 7 Plus‘a benzer şekilde, her mantık kartı konektörünü örten tek bir dirsekle yanlamasına açılan bir çerçeveye sahip. Cihaz, alan verimliliğine sahip ve rapor başına benzeri görülmemiş yoğunlukta bir konektör yoğunluğuna sahip olan “minyatür mantık panosu” na sahip.

iFixit, iPhone X mantık tahtasının iPhone 8 Plus kartının yüzde 70’inin büyüklüğünde olduğunu söylüyor ancak L şeklinde pil için alan yaratarak daha fazla bileşen paketi oluşturmayı başarıyor. Yeni çift hücreli pil 2,716mAh olarak derecelendirildi ve rakiplerine kıyasla biraz daha küçük.

iphone x içi

Ayrıştırma ayrıca TrueDepth kamera sistemini, yeni tanıtılan FaceID‘i iOS’un Animoji‘siyle birlikte görüntülerken sergiliyor.

Apple’ın özel A11 Biyonik yongası, SK Hynix’ten 3GB LPDDR4x RAM, Toshiba tarafından sağlanan 64GB flash bellek, Qualcomm’un Snapdragon X16 LTE modem ve bir Cirrus Logic ses yükselticisi de dikkat çekiyor.

iphone x içi 2

Sonunda, iFixit iPhone X’in tamir edilebilirlik puanı olarak on üzerinden altı verdi, bu da tamir etmenin zor olmadığını gösteriyor. Kırık ekran, FaceID donanımıyla oynamadan kolayca değiştirilebilir, ancak yanlışlıkla düşürürseniz sorun yaşayabilirsiniz. Cihazın ön ve arkasındaki cam, tamir etmeyi biraz zorlaştırıyor; şasinin değiştirilmesi için tüm bileşenlerin çıkarılmasını gerektiriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here