Apple

Dünya devi Apple gün geçtikçe hedefini ve kitlesini büyütmeye devam ederken, iki dev veri merkezi inşa edeceğini açıkladı. 2 Milyar dolara mal olacak olan bu veri merkezlerinin inşa edileceği ülkeler ise İrlanda ve Danimarka olarak açıkladı.

2017 yılında hizmete açılması planlanan veri merkezlerinin 166 bin metre kare bir alan üzerine kurulacağı ve yenilenebilir enerji üzerinden çalışmalar yürüteceği, açıklanan haberler arasında yer alıyor.  Apple‘nin özellikle bu iki ülkesi seçmesi bir şirketin dikkatlerini üzerine toplasa da nedeni henüz bilinmiyor.

Apple neden bu iki ülkeyi seçti.

Apple inşa edeceği veri merkezlerinin konumlarının İrlanda ve Danimarka olarak belirlemesinin ardından, bir çok soru işaretini de ardında getirdi. Nedeni ise Apple’ın bu iki ülke ile daha önce hiç bir alışveriş ve özel bir bağının bulunmaması. Tim Cook tarafından açıklanan bilgilerin Apple’ın yeni bir gizli projeye yöneldiği iddialarının da ortaya atılmasına sebep oldu.

Apple

Apple‘ın 2017’de inşası tamamlanacak olan veri merkezlerinden iMessage, iTunes, Siri ve App Store gibi servisleride yöneteceği açıklanan bilgiler arasında.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here