Ana Sayfa Akıllı Telefon İlk Bilgilerle Xiaomi Mi Mix 2 Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

İlk Bilgilerle Xiaomi Mi Mix 2 Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

-

Çinli teknoloji devlerinin yükselen yıldızlarından biri olan Xiaomi, yayınladığı akıllı telefon modelleriyle adından sıkça söz ettirmeyi başarıyor. Son dönemde sürekli yeni seri akıllı telefonlarıyla piyasada boy göstermesine karşın birçok alanda ürün sunan markanın Xiaomi Mi Mix 2 serisi üzerinde ise özel bir çalışma yaptığı belirtiliyor. Markanın akıllı telefon dünyasında ilgiyi üzerine çekmeyi sağladığı Xiaomi Mi Mix çerçevesiz ekranlı akıllı telefonlarından sonra amiral gemisi serilerinden biri haline gelen Xiaomi Mi Mix 2 akıllı telefonları da merakla beklenmeye başladı.

Xiaomi Mi Mix 2

Xiaomi Mi Mix 2 İçin İlk Bilgilerle Tasarım

Telefonun henüz bilgileri netlik kazanmış değil. Bunun için yeni seri akıllı telefonda ne gibi özelliklerin olduğu konusunda net bir açıklama yapmak oldukça zor. Fakat buna karşın Xiaomi Mi Mix 2 akıllı telefonları hakkında markaya yakın kaynaklar tarafından verilmiş olan belli başlı bilgilerde söz konusu. Öncelikle akıllı telefonların tasarımları konusunda bazı tahminler ve iddialar var.

Tıpkı ilk seri akıllı telefonlarında olduğu gibi tasarım konusunda oldukça farklı bir yapı taşıyacak olan akıllı telefonun çerçevesiz tasarımlara sahip olan bir model olması bekleniyor. Üstelik bu kez telefonların ekran gövde oranının çok daha yüksek olacağı iddiası gündemde. İlk seri akıllı telefonda ekran gövde oranı konusunda %83 oranları sunulmuştu.

Xiaomi Mi Mix 2

Yayınlandığı dönemde sunulan bu ekran gövde oranı bir rekor olarak değerlendirilmişti. Rekor olarak sunulan ekran gövde oranının birçok yeni akıllı telefon modeline örnek olduğunu da gördük. Marka yayınladığı yeni akıllı telefonlarının en çok ekran gövde oranlarıyla başarı elde etmişti. Bu yapı Xiaomi Mi Mix 2 akıllı telefonlarında da bozulmayacak. Bu modelde de markanın akıllı telefonları için yine oldukça yüksek ekran gövde oranları sunması bekleniyor.

Xiaomi Mi Mix 2

Bu kez sunulacak olan ekran gövde oranının biraz daha artırılacağı ve %93 seviyesine ulaşacağı belirtiliyor. Sanal tuşların bulunduğu tamamen cam kaplama bir tasarıma sahip olacağı ve ön kısmın tamamen ekrandan oluşacağı düşünülen Xiaomi Mi Mix 2 akıllı telefonlarının bu yapısının çerçeveyi de tamamen ortadan kaldırması ve telefonların çok daha ince olmasını sağlaması bekleniyor. Yani tasarım açısından değerlendirecek olursak markanın kesinlikle en iyi tasarıma sahip modelleri kullanıcılara sunacağını söyleyebiliriz. Tabi ki modelin tek artısı da tasarımları olmayacak.

Xiaomi Mi Mix 2 Teknik Özellikleri Nasıl Olacak?

Xiaomi Mi Mix 2 akıllı telefonları yeni bir amiral gemisi modeli olarak kullanıcıların karşısına çıkıyor. Bu nedenle tasarım konusunda dikkat çeken serinin teknik özellikler bakımından da oldukça ideal modeller olması bekleniyor. Öncelikle akıllı telefon modelinin iki farklı işlemci modeli kullanabileceği belirtiliyor. İlk işlemci modelinin Snapdragon 821 serisi işlemciler olacağı bunun dışında akıllı telefonlarda yer alacağı iddiaları olan bir diğer işlemci serisinin ise yeni nesil Snapdragon 835 işlemcileri olması bekleniyor.

Xiaomi Mi Mix 2

Her iki durumda da 2.4 GHz değerlerini bulan hızlara ulaşacağı düşünülen Xiaomi Mi Mix 2 teknik özellikler konusunda üst segment akıllı telefon serilerinden de biri olmuş olacak. Bunun dışında akıllı telefonun farklı RAM bellek seçenekleriyle beraber gelebileceği de belirtiliyor. İlk seride yer aldığı gibi 4 GB ve 6 GB şeklinde iki farklı seçenekle beraber gelecek olan akıllı telefonun RAM bellek miktarlarına göre değişen depolama birimleri olduğunu da göreceğiz.

Xiaomi Mi Mix 2

Xiaomi Mi Mix 2 akıllı telefon serilerinde bellek miktarı konusunda konuşulan detaylarda 8 GB miktarı da öne sürülmüyor değil. Fakat 8 GB RAM bellek miktarının biraz daha düşük ihtimalli olduğunu söylemek gerekiyor. Depolama birimi konusunda ise en alt seviye giriş modelinin 128 GB miktarından başlayacağı bir diğer modelin ise 256 GB depolama alanına sahip olacağı belirtiliyor. 8 GB RAM bellekli model gelirse bu modelin ne kadar depolama alanına sahip olacağı ise netlik kazanmamış durumda.

Xiaomi Mi Mix 2 Ekran Özellikleri

Xiaomi Mi Mix 2 akıllı telefonlarında ön çok merak edilen konulardan birisi de ekranların özellikleri. Telefonların çerçevesiz modeller olması ve telefonların ekran gövde oranının bu kadar yüksek olması nedeniyle akıllı telefonun öncelikle ekran özellikleri merak ediliyor. Ekran özellikleri konusunda da akıllı telefonun 6.7 inç ekran boyutu sunması bekleniyor. 6.7 inç ekran boyutuna sahip olması akıllı telefonun phablet modeli olduğu anlamına geliyor.

Xiaomi Mi Mix 2

6.7 inç ekran boyutuyla beraber telefonun ekran özelliklerinin de değişiklik göstereceği düşünülüyor. Özellikle akıllı telefonunun yeri serisinde AMOLED ekranlara sahip olacağı bu sayede görüntü kalitesinin de bir hayli yüksek olacağı belirtiliyor. Xiaomi Mi Mix 2 modeli için sunulacak olan ekran çözünürlük değerinin ise 2K değerinde olması bekleniyor. Hem AMOLED ekran kullanımının yapılması hem de 2K çözünürlük değerinin sunulması ekran özellikleri konusunda da Xiaomi Mi Mix 2 serisinin yeterli bir model olacağını gösteriyor.

Xiaomi Mi Mix 2 Kamera Beklentileri

Xiaomi Mi Mix 2 akıllı telefonlarının ekran ve teknik özellikleri konusunda merakla beklenen değerleri paylaştıktan sonra şimdi ise akıllı telefonların kamera özellikleri hakkında bilgi verelim. Kamera özellikleri konusunda ilk dikkat çeken nokta ise çift kamera kullanımının yapılacağı. Şu an için en güncel akıllı telefonlardan biri olacak olan ve amiral gemilerinin katili olarak bilinen Xiaomi Mi Mix 2 modelinin çift kamera kullanacağı ve arka kameralarının 4K çekim moduna sahip olacakları da düşünülüyor.

Xiaomi Mi Mix 2

Bu detaylar ne kadar doğru? Arka kamerada çift kamera kullanımı nasıl yapılacak? Telefonların tanıtımından önce öğrenmek oldukça zor. Bunun dışında yeni seri akıllı telefonların ön kısmında da çift kamera kullanacağı ve bu ön kameraların selfie çekimleri için geniş açılı çekim sunacağı iddiası da var.

Xiaomi Mi Mix 2 Çıkış Tarihi Ve Fiyatı

Muhtemelen bahar aylarında tanıtılması beklenen yeni seri Xiaomi Mi Mix 2 akıllı telefonlarının nasıl özelliklere sahip olduğu da tanıtımla beraber netlik kazanmış olacak. Söz konusu akıllı telefonların çıkış tarihi konusunda da net bilgiler belli değil. Bunun dışında telefonların fiyatı konusunda ise bazı tahminler var. 4 GB RAM bellek miktarına sahip olan akıllı telefonun 515 dolar fiyatına, 6 GB olan modelin ise 550 dolar fiyatına sahip olacağı iddiaları dikkat çekiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Samsung Galaxy S10 Lite vs Asus ROG Phone 2 vs OnePlus 7T Karşılaştırması

Samsung Galaxy S10 Lite, kardeşi Samsung Galaxy Note 10 Lite'ın hemen ardından piyasaya sürülmüştü. Bunun dışıda bugün gündemimizde en ilginç uygun fiyatlı...

Samsung Galaxy M21 Geekbench’te Görüntülendi!

Yakında çıkacak olan Samsung Galaxy M21, Geekbench kıyaslama platformunda görüldü. Cihazın Ocak 2019'da Galaxy M20'den daha güçlü bir işlemci tarafından desteklendiğini gösteriyor.

Realme X2 Pro ve Tüm Realme Telefonlarına Wi-Fi Arama Desteği Geliyor!

Realme CEO'su Madhav Sheth, Realme X2 Pro'dan başlayarak Realme akıllı telefonlar için Wi-Fi arama özelliğini getirecek olan ve merakla beklenen yeni güncellemenin...

Oppo Find X2 Kamera Özellikleri Sızdırıldı!

OPPO Find X2 amiral gemisi telefonu, 2020'nin ilk çeyreğinde resmi hale gelecek. Aralık ayında OPPO, Find X2'nin Sony'nin en son çıkan görüntü...

Evernote Linux İstemcisi Geliyor!

Resmi Evernote Linux İstemcisi Geliyor; GParted 1.1.0 Yayınlandı. GParted ekibi kısa bir süre önce, kararlı GParted Live...