Ana Sayfa Teknoloji Haberleri İMessage for Android tamamen imkansız değil

İMessage for Android tamamen imkansız değil

-

Apple’ın kendi üretmiş olduğu cihazlara özel uygulaması, Android cihazlara da mı gelecek? Büyük ihtimal ile ancak az da olsa bir ümit var gibi…

Apple‘ın cihazlarını genel anlamda çekici kılan en iyi malzemeyi kullanarak donanım ve tasarım olarak gelmekte. Ancak markanın cihazlarında kullanmış olduğu yazılımında oldukça büyük bir etkisi var diyebiliriz.

Apple‘ın iMessage platformu ise SMS‘in yerini almak yerine, mesajlaşma yönünde deneyim daha farklı oluyor.

Apple, İMessage uygulamasını şuana kadar sadece kendi cihazlarına sunduğunu biliyoruz. Ancak değişmez diye bir şeyde ortada yok. Daring Fireball‘dan John Gruber’a göre Apple, kendi merkezi içerisinde yer alan Android‘e özel İMessage‘ın prototiplerini dolaştırmakta. Gruber‘a göre farklı tasarımlara sahip bu prototip cihazlar marka içerisinde dolaşmakta. Tasarımın bazen iOS Messages uygulamasına benzediği ve bazen de Google’ı Material Design‘ını kullandığı iddia edilmekte.

Gruber‘a göre iMessage for android hiç bir zaman gelmeyebilir. Fakat Prototiplerinin geliştirilmiş olması, bu şekilde bir uygulamanın ortaya çıkmasının imkansız olmadığını göstermekte.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here