inmobi Bullseye Worldwide

Küresel mobil reklam ağı InMobi, Dijital Reklam Ajansı Bullseye Worldwide ile özel ortaklık anlaşması imzaladı.

Türkiye’deki mobil ekosistemi genişletmek için InMobi ve Bullseye Worldwide önemli bir karar alarak, ortaklıklarını açıkladılar. Türkiye’nin yüzde 42’si 24 yaşın altında olan genç nüfusu reklamcıların iştahını açmış olacak ki, gençler haberleşmeden sosyalleşmeye, hatta alışverişe kadar birçok iletişim ihtiyacını mobil cihazlar üzerinden gideriyor. Genele bakıldığında bu durum, genç nesle mobil reklam ile ulaşma konusunda Türkiye’yi oldukça avantajlı bir konuma getiriyor. Öyle ki ülkemizdeki mobil ekosistem, 2014 – 2015 döneminde yüzde 69,9 oranında büyüme kaydetmişti.

Bullseye Worldwide

Bullseye Worldwide Kurucu Ortağı Afşın Avcı, “Türkiye, 29,6 milyon akıllı telefon kullanıcısıyla hem Avrupa hem de Asya için kilit bir mobil reklam pazarı merkezi olma adaylığında. InMobi ile ortaklığımızı hem ülkemizdeki mobil reklam sektörü, hem de şirketimizin gelişiminin kanıtı olarak görüyoruz. Bullseye Worldwide bu ortaklıktan sadece iş hacmi bakımından değil, aynı zamanda mobil pazarlama ve reklam bilgisi açısından da faydalanacak” dedi.

InMobi Orta Doğu, Afrika ve Türkiye Satış Müdürü Andy Powell, “InMobi’yi Türkiye pazarında temsil edecek Bullseye Worldwide ile ortaklık yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bullseye Worldwide ile 2015’te birçok ortak projede çalıştık. Profesyonellikleri, verimlilikleri ve mobil odaklı liderliklerinin InMobi’nin yerel tekliflerini geliştirmesi ve Türkiye’yi kazanmak için kusursuz olduğunu düşünüyoruz” dedi.

InMobi

Dünyanın en büyük keşif platformlarından birisi sayılan InMobi, 2012’den bu yana Orta Doğu, Türkiye ve Afrika bölgesinde faaliyetlerine devam ediyor. Faaliyetlerini Dubai’deki bölgesel ofisinden yöneten şirket, çok sayıda yayımcı ve uygulama üzerinden kullanıcı tabanlı çözümleriyle giderek artan mobil reklam ihtiyacını karşılıyor.

Şimdi düşünebilirsiniz bunun bize katkısı ne olacak diye.  bu şirketler reklamlardan parayı toplayacak bizler ise internet ortamında sayfalarda gezinirken reklamları kapatmak için uğraşıp duracağız. İşin özü bizce bu. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here