Ana Sayfa Sosyal Medya Instagram Alışveriş Uygulaması IG Shopping Geliyor!

Instagram Alışveriş Uygulaması IG Shopping Geliyor!

IGTV tanıtımının üzerinden henüz kısa bir süre geçmesine rağmen Instagram yeni özelliğini geliştirdiğini açıkladı...

-

Instagram bu yılın başlarında kullanıcının 1 saat uzunluğa kadar dikey içerik yüklemesine olanak tanıyan bir özellik olan IGTV‘yi tanıtarak YouTube’a adeta savaş açtı. Ancak açıklamadan sadece birkaç ay sonra Facebook’un sahip olduğu şirket bir sonraki büyük haberini bugün verdi.

Instagram uzun zamandır iş kullanıcılarının kendi gönderilerindeki belirli öğeleri etiketlemelerine izin vererek e-ticaret pazarına aslında girmiştir. Bu durum daha sonra kullanıcıların düzenli olarak uygulama içinden etiketli öğeleri satın almasına da izin verir. Ancak şimdi dev uygulama IG Shopping olarak adlandırılan yine bağımsız bir uygulama sunarak bu özelliği bir adım daha ileriye taşıyacak gibi görünüyor. Adından da anlaşılacağı gibi Instagram kullanıcılarının takip ettikleri hesaplarda satılan ürünlere göz atmaları ve hemen bu yeni uygulama içinden satın almaları sağlanacaktır.

Instagram Alışveriş Uygulaması IG Shopping Geliyor!

Ayrıca IGTV’de olduğu gibi Instagram‘ın yeni alışveriş servisi hangi hesapların kullanıcılar tarafından takip edildiğini ve hangi satın alımları yaptığını temel alarak bu öğeleri de diğer satıcıları önerecektir.

Şu anda yeni özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı net değil. Bununla birlikte hala geliştirme aşamasında olduğunu belirtmemiz gerekir. Bu nedenle yeni özellik gün ışığını görmeden önce aslında belki de iptal edilebilir.

Öte yandan Instagram‘ın sabit genişlemeleri göz önüne alındığında bu pek de mümkün görünmüyor desek yanlış olmaz.