Ana Sayfa İpucu Instagram Çekilişlerini Kazanmak İçin En İyi Taktikler

Instagram Çekilişlerini Kazanmak İçin En İyi Taktikler

Instagram çekilişleri nasıl kazanılır? İşte çekilişleri kazanmak için tüm püf noktalar.

-

Instagram çekilişleri, özellikle büyük sayfaların ve web sitelerinin başvurduğu kampanyaların başında geliyor. Yeni kullanıcılar kazanmak, mevcut kullanıcılarla olan etkileşimi artırmak için birçok kanalın ya da sayfanın Instagram çekilişlerine başvurması, bu alanı yavaş yavaş bir sektör haline getirmeye başladı.

Sadece çekilişleri takip eden ve bunun için hesap açan kullanıcılar bile var. İnternet dünyasının hemen her alanında olduğu gibi bu alanda da bazı ipuçları yok değil. Çekilişler bir yandan kanallara ve sayfalara yeni kullanıcılar kazandırırken bir yandan neden siz de çekilişleri kazanmayasınız? Yazımızda Instagram ortamında yapılan çekilişler için bazı püf noktalarına yer vereceğiz. Bu püf noktalarına dikkat etmeniz, çekilişleri kazanmanız için bir adım öne çıkmanızı da sağlamış olacak.

İlginizi Çekebilir: Casper Bios Tuşu

Instagram Çekilişleri için En İyi Püf Noktalar

Püf noktalara geçiş yapacağız fakat önce şunu belirtelim ki bu püf noktalar kesin olarak işe yarayacak diye bir durum söz konusu değil. Bunlar sadece çekilişlerde şansınızın biraz daha artmasını sağlayacak olan noktalar. Instagram çekilişleri için bu önemli detayı mutlaka göz önüne alın. Instagram çekilişleri için önerileri sıralamaya başlayalım.

Instagram çekilişleri

Çekiliş Yapılan Hesabı Kontrol Edin

İlk bakacağınız çekiliş yapılan hesabın kontrollerini yapmak olacaktır. Çekilişi im yapıyor? Yeni bir kanal mı? Bunu belirlemeniz çok önemli. Genelde Instagram’da takipçi sayısını arttırmak için çekilişler düzenleniyor. Bazı sayfalar ise bunu bir araç olarak kullanıyor ve aslında çekiliş yapmıyor. O çekiliş her zaman için bilindik birilerine çıkıyor. Gerçekten çekiliş yapan sayfaların kontrol edilmesi bu noktada önemli. Dikkat edeceğiniz noktaları da sıralamak istersek:

  • Sayfa daha önce çekiliş yapmış mı?
  • Çekilişi yapılacak olan ürünün gerçek fotoğraflarına yer verilmiş mi?
  • Takipçi sayısının durumu ne?
  • Çekilişi yapan kişi ya da sayfanın güvenirliliği nasıl?

Tüm bu kriterleri değerlendirmeniz ve buna göre çekilişlere katılmanız gerekiyor. En az gerçek çekilişlerin sayısı kadar sahte çekilişler de karşınıza çıkabiliyor. Bu yönde internet üzerinde biraz araştırma yapabilir ya da sayfaların güvenilirliğini araştırabilirsiniz.

Çekilişe Yapılan Yorumlara Emoji Eklemek

Instagram çekilişlerine katılmak için bazı şartlar sunulur. Çekiliş için gönderinin beğenilmesi, gönderiye yorum yapılması ve gönderiye bir başka kişinin etiketlenmesi gibi şartlar sunulmakta. Bu şartlar içerisinde yorum kısmının farklı bir yeri var. Eğer çekilişe katılmak için yorum yapmanız isteniyorsa, yorumunuzun sonunda ya da başında mutlaka emoji karakterlerinden birini kullanmayı tercih edin. Bu çekiliş motorlarının sizi daha net algılamasını sağlayacaktır. Kesin olarak seçilmenizi sağlar mı? Tabii ki hayır.

Yorum Sayısına Dikkat Etmek

Çekilişe katılmak için kişi etiketlemeniz istenirse, bu etkiketleme için kullanacağınız yorumları tek yorum ile sınırlamayın. Tek bir yorum yapmak yerine çekilişe birkaç farklı yorum ekleyin. Burada sayı çok önemli. Çok sayıda yorum gönderip spam durumuyla karşı karşıya kalmayın. Bir sonraki maddede yorum sayısı konusunda detaylardan söz edeceğiz.

Yorum Sayısına Dikkat Edin

Paylaşıma yapacağınız her yorum yeni bir çekiliş hakkı getirecekse ya da yorumla çekilişe katılıyorsanız, saat başı yorum atmaya çalışın. Çekiliş saatinin 48 saat öncesinden ya da 24 saat öncesinden yorum göndermeye başlayın ve saat başında sadece bir yorum gönderin. Çekiliş saatine kadar bu şekilde öne çıkmış olacaksınız. Çekiliş robotlarının genel olarak aktif olan kullanıcılardan seçim yaptığını söyleyebiliriz.

İlginizi Çekebilir: Instagram’da Spam Yediğimi Nasıl Anlarım?

Etiketlenecek Olan Kişi Nasıl Olmalı?

Instagram çekilişlerine katılmak için yoruma bir arkadaşınızı etkiketlemeniz istenebilir. Etiketleme yapacağınız kişiye de çok dikkat etmeniz gerekiyor. Her yorumda aynı kullanıcıyı etkilemek, spama düşmenize neden olacaktır. Her yorum paylaşımında yeni bir kişinin etkiketlemesi şansınızın artmasına neden olacaktır. Dediğimiz gibi sürekli olarak aynı kişinin etkiketlenmesi ise yorumlarınızın spama düşmesine neden olabilir. Bunu tekrar tekrar hatırlatmış olalım.

Instagram çekilişlerine girmeden önce dikkat edeceğiniz noktalar bunlar. Bu noktaları göz önüne almanız durumunda kesin olarak çekilişi kazanacağınızı söylemek başta dediğimiz gibi biraz saçma olur. Fakat bu detaylara dikkat ediyor olmanız çekilişlerinizde şansınızın daha da artmasını sağlayacaktır.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

5 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En İyi İş Tabletleri – Android, Windows, Chrome OS ve Diğerleri

Teknolojinin hayatımızın her yerinde bulunduğu bu dönemde birçok şirket, iş ihtiyaçlarını karşılamak için tablete yöneliyor. Tabletler, kurumsal düzeydeki uygulamalarla ve birçok özellikle...

Samsung’dan Üç Yeni Katlanabilir Telefon Patenti!

Samsung, katlanabilir akıllı telefonlar açısından diğer tüm şirketlerden önde. Güney Koreli teknoloji devi, rekabette öne geçmek için çeşitli boyut ve biçimlerde katlanabilir...

Huawei Mate 40 Pro Ne Zaman Piyasaya Sürülecek ?

Huawei Mate 40 Pro, yılın en çok merak edilen ve beklenen telefonlarından biri. Mate 30 Pro'nun üst modeli olan Mate 40 Pro,...

Samsung Galaxy S21 ve S21 Ultra Teknik Çizimleri Yayınlandı

Samsung'un Galaxy S21 serisi Ocak ayının başlarında piyasaya süreceği yönündeki spekülasyonlar devam ediyor. Tabi ki ilerleyen zamanlarda cihazların hakkında çok fazla bilgi...

Xiaomi Mi Watch’un Yeni Modeli Yarın Tanıtılacak!

Xiaomi, Mi Watch Color'ı Aralık 2019'un sonlarında Mi Watch'un farklı bir modeli olarak satışa sundu. Bu akıllı saat kısa süre önce Hindistan...