Ana Sayfa Sosyal Medya Instagram DM için Anket Özelliği Yayınlandı

Instagram DM için Anket Özelliği Yayınlandı

Instagram DM bölümü için önemli bir değişiklik yolda. Artık kullanıcılar doğrudan Instagram DM bölümü üzerinden anket açabilecek ve soru sorabilecek. İşte detaylar

-

Sosyal medyanın en çok kullanılan uygulamalarından biri olmayı başaran Instagram yeniliklerine devam ediyor. Facebook çatısı altında çalışan uygulamanın her ne kadar son yeniliklerinin hikayeler bölümü için geldiğini görüyor olsa da zaman zaman diğer bölümler için güncellemeler geldiğini de görüyoruz. İşte bu şekilde gelen güncellemelerden birisi de Instagram DM bölümü için oldu. Yine Instagram’ın en çok kullanılan bölümlerinden biri olan direk mesaj bölümü için gelen güncelleme ise oldukça tanıdık. Bu güncellemeyle beraber Instagram DM için anket ve soru sorma özelliği aktif oluyor.

Instagram DM Anket Özelliği Geldi

Daha önce hikayeler bölümü için yayınlanmış bir güncellemeden söz ediyoruz. İlk olarak sadece hikayeler bölümü için yayınlanan ve sadece “evet, hayır” sorularına sahip olan anket özelliği. Çok kısa bir süre içerisinde beklenmedik bir şekilde geliştirilmiş ve soru sorma, anketlerin sorularını değiştirme gibi ayrıcalıklara kavuşmuştu.

Fakat bu özelliği sadece hikayeler kısmı için geçerli olduğunu görmüştük. Kullanıcılar sadece bir kişiye ya da sadece belli bir arkadaş gruplarına anket açmak istediklerinde sıkıntı yaşıyorlardı. Şimdi ise bu durum ortadan kalkmış oldu. Artık anket ve soru sorma özelliğini doğrudan Instagram DM bölümü içerisinde de kullanabilirsiniz.

Instagram DM

Instagram DM bölümünden paylaştığınız mesajlara ve gönderilere anket eklemenizi mümkün hale getiren güncelleme oldukça işlevsel. Yeni özellikleri kullanmak için DM penceresi üzerinden anket göndermek istediğini kişiyi seçiyorsunuz. Ardından bu kişinin yanında yer alan kamera ikonuna basmanız ve ekranı yukarı doğru kaydırarak bir anket oluşturmanız yeterli.

Güncellemenin şu an için tüm kullanıcılara dağıtımı başlamış durumda. Yeni güncellemeyi almak için Instagram’ın son sürümünü kullanmanız gerekiyor. Ayrıca güncellemenin bazı bölgeler için birkaç günü bulabileceğini ve hemen gözükmeyebileceğini de ekleyelim.