Ana Sayfa Sosyal Medya Instagram Hikayelerine 8 Farklı Emoji ile Tepkiler Özelliği Geliyor!

Instagram Hikayelerine 8 Farklı Emoji ile Tepkiler Özelliği Geliyor!

Sürekli yeni özellikler sunulan Instagram'a bu kez Facebook'tan bir özellik geliyor...

-

Facebook sürekli olarak Instagram üzerinde yeni özellikler ve iyileştirmeler sağlayarak uygulamayı her geçen gün daha da ilgi çekici hale getirme konusunda çok çalışmaktadır. Instagram’ın şu anda test ettiği birkaç şık özellik hakkında zaten bilgi vermiştik. Ancak haberi daha yeni ortaya çıkan bir özelliği Facebook’un gelecekte Instagram’da tanıtmayı planladığını öğrendik.

Testler iyi giderse ve geribildirim olumlu olursa Instagram’da Hikayelere emojiler ile tepki verme seçeneğinin herkes için yakında kullanılabileceği konuşuluyor. Bazılarınız bu yeni özellik Facebook benzeri tepkileri Instagram hesaplarınızda zaten kullanabiliyor olabilirsiniz. Çünkü çeşitli ülkelerde Instagram kullanıcıları arasında şu anda canlı olarak bu özellik test ediliyorlar.

Instagram Hikayelerine 8 Farklı Emoji ile Tepkiler Özelliği Geliyor!

Yine de bu tepkiler şu an için herkese açık değildir ve Facebook’un iOS platformunda da test edip edemeyeceği henüz belli değildir. Bununla birlikte Hikayeler’de kullanılabilecek altı mevcut reaksiyon olduğunu fark ettik: alkış, kahkaha, kalpli gözler, ağzı açık, ağlama ve ateş.

Bu Facebook benzeri tepkiler en son kararlı Instagram sürümüne (54.0.0.14.82) dahil edilmiş. Ancak sunucu tarafında bir güncelleme yoluyla etkinleştirildikleri için henüz herkese gösterilmiyorlar.