Ana Sayfa İpucu Instagram Karanlık Mod (Dark Mode) Nasıl Kullanılır?

Instagram Karanlık Mod (Dark Mode) Nasıl Kullanılır?

Instagram karanlık moduna geçmenin en kolay yolunu açıklıyoruz.

-

Instagram karanlık moduna geçmenin en kolay yolunu açıklıyoruz.

Instagram karanlık modunun kullanımı kolaydır ve harika görünür, Instagram’ın normal beyaz arayüzünü gri ve siyah tonlarıyla değiştiren alternatif bir renk düzeni sağlar.

Instagram karanlık modu, özellikle yoğun bir kullanıcıysanız telefonunuzun pil ömrünü iyileştirmeye yardımcı olabilir, çünkü beyaz pikseller siyah olanlardan ölçülebilir derecede daha fazla güç çeker. Bu, siyah piksellerin tamamen kapatıldığı AMOLED ekranlı telefonlar için özellikle geçerlidir.

Pek çok kişi, karanlık modun, özellikle geceleri, parlamayı azalttığı için göz yorgunluğunu azalttığını da fark eder.

Instagram başkanı Adam Mosseri‘nin Ekim 2019’da piyasaya sürüldüğünde açıkladığı gibi, koyu tonların tadını çıkarmak için mobil işletim sisteminin en son sürümünü (yani Android 10 veya iOS 13) çalıştırmanız gerekiyor.

iPhone için Instagram Karanlık Modu

iOS 13 ve üzerini çalıştıran bir iPhone’unuz varsa, bu adımlar sistem ayarlarını değiştirmenize ve Instagram’ı karanlık modda kullanmanıza olanak tanır.

  1. Telefonunuzun ayarlarını açın
  2. “Ekran ve parlaklık” ı seçin
  3. Temayı değiştirmek için ‘Karanlık’a dokunun
  4. Instagram’ı başlatın.

Android için Instagram Karanlık Modu

Android 10 çalıştıran telefon için Instagram’ın karanlık modunu etkinleştirmek için aşağıdaki dört adımı uygulamanız yeterlidir:

  1. Telefonunuzun ayarlarını açın
  2. Aşağı kaydırarak ‘Ekran’a gidin
  3. ‘Koyu tema’ geçişini etkinleştirin
  4. Instagram’ı başlatın

Instagram’da Güç Tasarrufu Yapmanın Diğer yolları

Henüz Android 10 veya iOS 13’e sahip değilseniz, Instagram’ın güç kullanımını azaltmak (ve siz oradayken mobil verileri korumak) için atabileceğiniz bir adım daha var.

Kaydırmanızı sürdürmek için Instagram, görüntüleri ve videoları önceden yükler, ancak bu davranışı sınırlayabilirsiniz. Uygulamanın sağ üst tarafındaki menü simgesine ve ardından alttaki ayarlar simgesine dokunun. “Hesap” a, ardından “Mobil veri kullanımı” na dokunun ve “Veri tasarrufu” nu açın.

Bu, videoların önceden yüklenmesini engeller, böylece yalnızca siz onları oynatmayı seçtiğinizde indirilirler. Çok büyük bir etkiye sahip olma olasılığı düşüktür, ancak pilinizin seviyesi düşükse faydasını görebilirsiniz.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Galaxy S10 İçin Android 11 Güncellemesi Tekrar Yayımlandı!

Kore'li teknoloji devi Samsung, akıllı telefonlarını güncellemeyi ihmal etmiyor. Şirket geçtiğimiz haftalarda eski modeli Galaxy S10 için yeni bir Android 11 ve One UI...

Xiaomi, Snapdragon 870 İşlemcili Mi 10 Sunmaya Hazırlanıyor!

Çin'li akılı telefon üreticis Xiaomi, yeni bir Mi 10 modeli üzerinde çalışıyor. Bilindiği üzere şirketin Mi 10 isminde tam sekiz versiyonu bulunuyor. Bunlar; Mi...

Samsung Galaxy Watch 3’e Kan Basıncı ve EKG Takibi Getiriyor!

Samsung bugün itibariyle yeni bir karar alarak Galaxy Watch 3 için tansiyon, kan basıncı ve EKG takip özelliğini 31 ülkeye daha sunmaya başladı. Bu...

Galaxy A02 Yeni Bir Sertifikaya Daha Sahip Oldu!

Kore'li Samsung'un bundan tam dört ay önce iki yeni uygun fiyatlı Galaxy A02 ve Galaxy M02 modelleri üzerinde çalıştığı ortaya çıkmıştı. Şirketin iki ay...

Yeni Galaxy XCover 5 Modeli Geekbench’te Göründü!

Samsung, 2021 yılında akıllı telefon pazarına yeni ve değişik yapılara sahip modeller sunmaya başlıyor. Bu modellerden bir tanesi Galaxy XCover 5 olacak gibi duruyor....