Ana Sayfa İpucu Instagram Kaydedilenleri Silme

Instagram Kaydedilenleri Silme

-

Instagram’da beğendiğiniz paylaşımlar olabilir. Bu paylaşımlar, milyonlarca gönderi arasında kaybolma durumuyla karşı karşıya kalabilmekte. Hele ki gönderiyi keşfet bölümünde bulmuşsanız, bir daha rast gelmeniz çok zor olabilir.

Instagram, kullanıcılarının bu şekilde paylaşımlarla karşılaşabileceğini tahmin etmiş. Tahmin etmiş ki bunun için bir özellik sunmuş. Kaydedilenler adı verilen bu özellikle, beğendiğiniz paylaşımları sonrasında görüntülemek için kayıt altına alabiliyorsunuz.

Gönderileri kayıt altına almak için sadece gönderi altında bulunan bir butona basmak yeterli oluyor. Peki, Instagram kaydedilenleri silme işlemini yapabiliyor muyuz? Bu paylaşımları sonradan kaldırmak istersek ne yapmamız gerek? Özelliği ekleyen Instagram, sonradan kaydedilen paylaşımları silmek isteyen kullanıcıları da düşünmüş.

İlginizi Çekebilir: Türk Telekom Mesaj Engelleme

Tek Tek ya da Toplu Olarak Instagram Kaydedilenleri Silme

Kaydedilenlerin sayısı azsa ya da tek bir kaydedilen gönderinin silinmesini istiyorsanız, Bu gönderiyi seçip paylaşımı kaldırmak yeterli. Çok sayıda kaydedilen gönderiyi kaldırmak istiyorsanız bunun için de seçenekleriniz var. Aynı alandan iki şekilde de kaydedilenleri kaldırabilirsiniz.

  • Instagram’ımı açıp “Profile” girerek işe başlayın.
Instagram kaydedilenleri silme
  • Ayar alanına geçmek için üstte yer alan “sıralı üç çizgi” simgesine basın.
  • “Kaydedilenler” gözükecektir. Buraya giriş yapın.
Instagram kaydedilenleri silme
  • “Koleksiyonları” ya da “Tüm Gönderileri” göreceksiniz. Silmek istediğiniz görseller hangi koleksiyon içerisindeyse ona girin veya “Tüm Gönderiler” alanına geçerek silmek istediğiniz kaydedilenleri seçebilirsiniz.
Instagram kaydedilenleri silme
  • Gönderilere girdikten sonra sağda üç nokta olacak. Buna basın ve “Seç” deyin.
  • Instagram kaydedilenleri silme için istediğiniz gönderileri seçebilirsiniz.
Instagram kaydedilenleri silme
  • Seçimlerden sonra “Kaydedilenleri Kaldır” ifadesi gözükecek. Buna basın ve “Kaydedilenleri Kaldır” ifadesine bir kez daha basın.

Seçim yaptığınız tüm gönderiler için silme işlemi tamamlanacak. Kaydedilenler alanına giriş yapıldığında sildiğiniz gönderileri göremezsiniz.

Tekrar aynı paylaşımları kaydetmek isterseniz, bir daha paylaşımları bulmanız ve bir kez daha koleksiyona eklemeniz lazım. Benim size önerim, sonradan görmek istediğiniz paylaşımlar için isimlendirilmiş olan koleksiyonlar kullanın.

Böylece sınıflama yapılacak ve istediğiniz zaman istediğiniz paylaşımı çok daha kolay görüntüleyebileceksiniz. Kaydedilenlerin kullanım mantığı da zaten bu. Paylaşımları daha sonra görmek ve diğer kullanıcılarla paylaşmak adına verilmiş olan bir özellik.

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

İşte Yeni Galaxy Fit Akıllı Bileklik

Unpacked 2020 etkinliği için çok çok az bir süre kaldı. Etkinlik 5 Ağustos tarihinde ama Samsung'un bazı teknolojileri için bu süreyi beklemeyeceği...

İşte Google Pixel 5 XL Akıllı Telefonu

Google, birkaç farklı üretim yöntemiyle birkaç farklı akıllı telefon serisi sunduktan sonra sonunda başarıyı Pixel ile yakaladı. Seri emin adımlarla yoluna devam...

Samsung Galaxy S20 FE Özellikleri Ortaya Çıktı

Lite versiyon akıllı telefonlara da önem veren Samsung, amiral gemisi modellerine sonradan eklediği Lite modelleri ile ünlenmeye başladı. Ama bu kez durum...

Bugün Koronavirüse 1.041 Kişi Yakalandı, 2.219 Kişi İyileşti

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, yapmış olduğu açıklamada 9 Temmuz 2020 koronavirüs vaka sayıları hakkında detayları paylaştı. Bugün 1.024 kişinin COVID-19 testinin...

FIFA 21 Ön Siparişe Açıldı

EA Sports'un başarılı yapımı FIFA 21 ön sipariş süreci başladı. Çıkışına dört ay gibi bir süre kalan oyun, PlayStation 4 kullanıcıları tarafından...