Ana Sayfa Mobil Uygulamalar Instagram Kullanıcılarını Üzen Gelişme!

Instagram Kullanıcılarını Üzen Gelişme!

-

Instagram gönderilerinizdeki beğenilerin sayısı -ki bu instagram kullanıcıları çok önemli-, başkaları tarafından görünmeyebilir; çünkü Facebook yan kuruluşu olan Instagram, gönderilerinizden beğenilerin sayısını gizleyen bir tasarım prototipi oluşturdu.

Bu bilgiler bize Instagram’ın Android uygulamasının kaynak kodundaki değişikliği tespit eden, tersine mühendislik uzmanı Jane Wong aracılığıyla geldi. Mevcut tasarımdan farklı olarak, bu yeni tasarım, yayınınızdaki toplam beğenilerin sayısını diğerlerinden gizler ancak yine de sizin için görünür durumdadır. Yani korkmanıza gerek yok. Instagram beğen butonunu kullanmaya devam edeceğiz.

Instragram Beğeni Sayılarını Gizleyecek
Instragram Beğeni Sayılarını Gizleyecek

Instagram’ın beğeni sayılarını gizlemesindeki amaç, “Takipçilerinizin paylaşımlarınızdaki beğeni sayısından ziyade, paylaştığınız içeriğe odaklanması.”

Bir Instagram sözcüsü, şirketin şu anda bu değişikliği test etmediğini fakat kullanıcıları için her zaman “baskıyı azaltmanın yollarını aradığını” söyledi.

Peki, Instagram kullanıcıları bu gelişmelerden memnun olacaklar mı? Bu kararın, Instagram gönderilerinin ne kadar beğenildiğine ve sahip oldukları takipçilerin sayısına bağlı olarak para kazananları (influencerlar) mutsuz edeceğinden eminiz.