Ana SayfaTeknoloji Haberleriİnstagram Patlıcan Yasağı Şoku

İnstagram Patlıcan Yasağı Şoku

-

Instagram ilginç bir şekilde “patlıcan”a yasak getirdi. İnstagram patlıcan yasağının sebebi ise çok saçma bir neden gerçekten, gösterilen bu nedeni duyanlar gülmekten kendilerini alıkoyamıyorlar.
Instagram adlı platformda artık son zamanlarda emoji karakterler sayesinde yapabildiğiniz tag (etiket) araması sırasında kullanıcılar tarafından fark edilen bir ayrıntı tepki çekiyor. Aramada kullanılan emoji karakterlerden patlıcanın kullanılmasının, İnstagram patlıcan yasağının sebebi ise biraz gülünç.

Erkek üreme organına yani penise benzediği sebep gösterilerek yasak getirilen patlıcan emojisine Twitter sitesi üzerinden Türkçe karşılığı #FREETHEEGGPLANT olan Patlıcana Özgürlük adı taşıyan bir kampanya başlatıldı ve büyük destek gördü. İnstagram patlıcan yasağı İnstagram üyeleri tarafından bir hayli tepki görmüş durumda, kaldı ki bu karar İnstagram’ı zarara dahi uğratabilir.

Şahsi kanaatime göre de saçma sapan bir neden gösterilerek alındığını düşündüğüm İnstagram patlıcan yasağının kaldırılmasını istiyorum. Zira sosyal ilişkileri dejenere ettiği yönünde bir açıklama daha yapan İnstagram yöneticilerinin bu gönderileri kontrol etmek ve düzenlemek yerine direk olarak emoji yasağı getirmesi gerçekten de yersiz olmuş.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here