Abone Ol
Ana Sayfa İpucu Instagram Repost Nasıl Yapılır?

Instagram Repost Nasıl Yapılır?

Instagram Repost yapmak mı istiyorsunuz? Repost işleminin ne olduğunu ve hangi programların kullanıldığını biliyor musunuz? İşte bilmeniz gerekenler.

-

Instagram Repost özelliği uygulama içerisinde bir dönüşüm sağlamakta. Bir gönderiyi beğendiğinizi farz edelim. Ya da arkadaşlarınızın paylaşmış olduğu bir gönderi var ve siz bu gönderiyi kendi hesabınızda görmek istiyorsunuz.

Bu nasıl olacak diye sorabilirsiniz? Sonuçta başka birinin paylaşımı. İşte dönüşümü gerçekleştiren ve kullanıcıların birbirleriyle olan diyaloglarının artmasını sağlayan Instagram Repost burada karşımıza çıkıyor. Bir giriş yaptık. Endişe etmeyin. Ne olduğundan, nasıl etkileşim sağladığından ve bu işlemin nasıl yapıldığından tek tek bahsedeceğiz.

Repost Ne Demek?

Repost, sadece Instagram için geçerli olan bir kelime değil. Facebook, Twitter gibi uygulamalarda da bu kelimeyi çok sık duyuyoruz. Facebook ve Twitter üzerinden doğrudan kullanılabilen Repost; bir kullanıcı tarafından yapılan paylaşımın, yeniden başka bir kullanıcı tarafından yapılması demek.

Web sitelerinde kullandığımız alıntılama özelliğine çok benzeyen bir özellik. Tekrar belirteyim ki Facebook ve Twitter için bu özellik yerleşik olarak kullanılabiliyor. Peki, ya Instagram için durum ne?

Instagram Repost

Instagram Repost Durumu

Instagram’da bu özelliğin kullanımı önceleri varsayılan olarak eklendi. Bu şu demek ki herhangi bir programa ihtiyacınız yok. Regram adı verilen bir sistem vardı ve yapılan paylaşımları alıntılayarak kendi hesabınızdan tekrar paylaşabiliyordunuz. Fakat Instagram işleri bu şekilde götüremedi.

Sistem hem ekstra bir yük oluşturdu hem de istenildiği kadar geri dönüş almadı. Böylece özellik iptal edildi ve varsayılan olarak repost yapılmaz oldu. E peki ne yapacağız? İki yöntem olacak. Yardımcı program kullanmak ve hikayeler aracılığıyla repost yapmak.

İlginizi Çekebilir: Instagram Fotoğraf İndirme

Instagram Repost Nasıl Yapılır?

Kullanılabilecek olan birkaç farklı program bulunuyor. Bu programlardan en popüler olanını ve en çok kullanılmış olanını anlatacağım ama benzer uygulamaları da paylaşacağım. En iyi repost programı üzerinden işlemlerin nasıl yapılacağını göreceksiniz.

 • Kullanacağımız program Repost for Instagram programı. Zaten en iyi repost uygulaması da bu.
 • Uygulama mağazanızdan Repost for Instagram uygulamasını indirin. Uygulama yüklendiği zaman açmanıza gerek yok.
 • Siz Instagram hesabınıza girin. Repost yapmak istediğiniz gönderiyi araştırın ve bulun.
 • İşiniz Instagram ile olacak.
Instagram Repost
 • Gönderiyi bulduğunuzda, gönderinin üzerinde sıralı üç noktaya basarak bağlantı menüsünü açın. “Bağlantıyı kopyala” ile bağlantıyı panoya kopyalayın.
 • Repost for Instagram uygulamasını geri açın. Uygulama sizin kopyaladığınız bağlantıyı otomatik olarak bulma özelliğine sahip.
 • Direkt ekrana bağlantısını kopyaladığınız paylaşım eklenecek.
 • Repost simgesinin nasıl görüntüleneceğini seçtikten sonra Repost diyin.
 • Caption (Altyazı) şeklinde bir alan gözükecek. Bu alanda varsayılan seçim, paylaşımın adresi ve paylaşımdaki açıklama. Ek bir altyazı yazmak isterseniz altta bir alan daha var buraya ekleyebilirsiniz.
 • Düzenleme ardından “Open Instagram” diyelim.
 • Filtre istiyorsak seçelim. Standart Instagram paylaşımı prosedürleri işleyecek. Bunun tamamlayıp paylaşımı yayınlayabilirsiniz.

İstenen gönderi, video ya da ne olursa, bu şekilde yeniden paylaşıma gönderilebilir. Sizin profilinizden de bu paylaşımı yapabilirsiniz.

Etik olan paylaşımı aldığınız ana gönderi sahibinin mutlaka eklenmesi ve bunun bir repost paylaşımı olduğunun belirtilmesi. Unutmadık. Bu sadece ilk yolumuzdu. Bizim size aktaracağımız bir yol daha var.

Instagram Repost

Hikayeler Aracılığıyla Instagram Repost Paylaşımı

Hiçbir program kullanmayarak varsayılan şekilde paylaşımı hikayeler kısmına da ekleyebilmeniz mümkün. İşlemleri Instagram üzerinden yapacaksınız.

 • Profilimizi açtık ve Instagram’a girdik.
 • Yine ne yapmamız lazım, ilk olarak gönderiye ulaşmamız lazım.
 • Repost yapacağımız gönderinin altında bir kağıt uçak simgesi var. Bu simge ünlü bir simge. DM özelliğinden hatırlıyor olmanız lazım.
 • DM kısmında kullanılan bu simgeye basıyoruz.
 • Gönderiyi yollamak istediğiniz arkadaşlarınızı seçmeyeceksiniz.
 • En üstte, yani açılan arkadaş listesinin üzerinde “Hikayene Gönderi Ekle” olacak. Buna basın.
 • Sıfırdan hikaye paylaşımı yaparken hangi ayarları yapmanız gerekiyorsa, yine bu ayarları yapın. Filtre seçiminden resim üzerindeki yazılara kadar. Her şeyi yapabilirsiniz. Sınırlama yapılmıyor.
 • Paylaşmanız yeterli.

Instagram Repost nasıl yapılır anladık değil mi? Yine soru işaretleri kalmasın. En ufak bir hatada ya da yöntemlerin çalışmaması durumunda yorumlarımız açık. Hemen yazın. :)

Instagram Repost

Uygulama Önerileri

Birkaç farklı uygulama kullanabileceğimizi belirttik. Çok sayıda üçüncü parti uygulama var ve bu görevi görüyor. Bir en iyi repost uygulaması üzerinden anlatım gerçekleştirdik. Bu uygulama ilk seçenek. Diğer alternatifleriniz içerisinde şunlar var:

 • Regrann – 6.3 MB
 • Repost – One Tap Laps – 6.6 MB
 • Repost it – Save And Repost For Instagram – 17 MB

iOS İşletim Sistemi için Instagram Repost Uygulaması

Bunların birçoğu sadece Android işletim sisteminde kullanılan ve Google Play Store üzerinde popüler uygulamalar. iOS için de bazı uygulamalar vereceğim. Bu uygulamalar için linkleri de ekleyeceğimiz için doğrudan erişim sağlayabilirsiniz.

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Apple Yeni iMac Modellerini Tanıttı

Apple beklediğimiz gibi uzun zamandır güncellemediği iMac modellerini yeniledi. Fakat beklenilen Apple'ın iMac'lerde farklı bir tasarıma geçmesi idi ve malesef bu olmadı.

vivo iQOO 5 Snapdragon 865 Yonga Seti ile Geliyor

Vivo iQOO 5, 17 Ağustos'ta 120W hızlı şarj ile piyasadaki ilk cihaz olarak geliyor. Bugün, marka TUV Rheinland tarafından kullanımının güvenli olduğu...

WhatsApp, Kullanıcıların Birbirlerine Para Gönderebileceği Özelliğini Yayınladı

Facebook son olarak yayınladığı alışveriş özellikleri ile dikkat çekti. Instagram'a ve ana uygulamaya eklenen alışveriş özelliği, butik hesapların işini çok kolaylaştırdı ama...

Samsung Galaxy M51, 25W Hızlı Şarj ile FCC’de Göründü

Samsung, Galaxy M51 olarak adlandırılan yeni Galaxy M serisi akıllı telefon modelini piyasaya sürmek üzere. Cihaz FCC sertifikasına sahip ve 25W hızlı...

WhatsApp Web Nedir? – WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

WhatsApp'ın kullanıcı sayısı milyarları aştı. Akıllı telefonların en çok kullanılan mesaj uygulaması, Facebook gücünden mi yoksa doğru strateji uygulamasından mı bilinmez ama...