Abone Ol
Ana Sayfa İpucu Instagram SFS Nedir?

Instagram SFS Nedir?

-

Instagram SFS, sosyal medya kısaltmaları içerisinde son birkaç aydır popüler olmaya başladı. Aslında bu kısaltma aktif bir şekilde kullanılıyor ve özellikle yabancıların paylaşımlarında çok sık yer alıyordu ama ülkemizde yeni yeni duyuluyor.

Popülerliği daha iyi anlatmak adına #sfs etiketinin paylaşım miktarından söz edeceğim. Şu an arama yaptığınızda etiketin “22.3M” kez eklendiğini görüyoruz. Peki, bu kadar popüler olan bir etiket, bir kısaltmanın kullanım amacı ne olabilir? Daha fazla bekletmeden açıklamaya geçelim.

İlginizi Çekebilir: Instagram Çekilişlerini Kazanmak İçin En İyi Taktikler

Instagram SFS Ne İçin Kullanılıyor? Anlamı Ne?

SFS, tam anlamıyla bir Türkçe karşılığı ifade etmiyor ama Türkçe anlamıyla karşılıklı profil paylaşımı olarak gösteriliyor. Bu kısaltmayı gördüğünüz zaman anlayacaksınız ki karşılıklı profil paylaşımı talebi var ya da karşılıklı profil paylaşımı yapılıyor.

İngilizce açılım ise “Shoutot For Shoutout” olarak bilinir ama bazı profillerde “Shoutout For Mean” olarak da kullanılabilir. Amaç karşılıklı olarak profillerin paylaşılmasıdır ve bunu ifade eden bir terim kullanılmıştır.

Instagram SFS

Instagram SFS Nasıl Yapılır?

Instagram’ın özellikleri ve kullanımı belli. Uygulamanın kullanım şeklini incelediğiniz zaman iki farklı yöntem buluyoruz.

  • Hikayeler aracılığıyla SFS yapmak: İlk ve daha fazla kullanılan yöntem hikayeler paylaşımları olacaktır. Başka bir kullanıcı ile anlaşılır, bu kullanıcıya sizin hesabınızın ekran görüntüsü atılır ve hesabınız etiketlenerek sizin profilinize yönlendirme yapılır. Aynı şekilde siz de o kullanıcının hesabının ekran görüntüsü kendi profilinizin hikayeler kısmından paylaşırsınız ve kullanıcıyı etiketlersiniz.

İlginizi Çekebilir: Instagram Kaydedilenleri Silme

  • Profilden Paylaşmak: Bir başka yöntem ise direkt profilden paylaşım yapmaktır. Profilden siz anlaştığınız diğer kişinin hesabını paylaşırsınız o da sizin hesabınızı paylaşır.

Instagram SFS Yaparken Nelere Dikkat Edilir?

Basit gibi geldi biliyorum. Ama o kadar basit değil. Eğer takipçi sayınız yüksekse zaten size bu şekilde teklifler gelir. Takipçi sayısını arttırmak adına yapılan bu işlem ise gelişi güzel olmamalı. Takipçi kazanacam, destekleşeceğim derken ters etki görebilirsiniz. Birkaç püf nokta vereceğim. Bu püf noktalara dikkat etmek işinizi görebilir.

Instagram SFS

İlişkili Hesapları Değerlendirin: Karşılıklı profil paylaşımı için seçeceğiniz hesap, ilişkili bir hesap olmalı. Doğa resimlerini paylaştığınız bir hesabınız varsa mesela, aynı şekilde paylaşımlar yapan bir hesaptan karşılıklı profil paylaşımı yapın.

Seçeceğiniz Hesap Takipçi Sayısı Sizinki ile Denk Olsun: Sizin hesabınızın çok altında takipçi sayısı olan hesaplar çok bir yarar sağlamaz. Daha çok siz yarar sağlarsınız.

Gönderi Sayısı Yüksek Adreslerden Yararlanın: Doğal olmayan takipçilere sahip olan birçok hesap var. Bu hesaplarla karşılıklı profil paylaşımı yapmak hiçbir yarar sağlamaz.

Gönderi sayısını kontrol edin, yorumları ve gelen beğenileri kontrol edin. Buradan çıkarımla gözüken takipçi sayısının ne kadar gerçek olduğunu anlayabilirsiniz. 1 gönderisi ya da 10 gönderisi olan bir hesabın 100 bin takipçisi olması çok doğal değil.

Instagram SFS nedir ve nasıl yapılır anlatmaya çalıştık. Siz de daha önce bu işlemi yapmışsanız fikirlerinizi bizimle paylaşın.

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Apple Yeni iMac Modellerini Tanıttı

Apple beklediğimiz gibi uzun zamandır güncellemediği iMac modellerini yeniledi. Fakat beklenilen Apple'ın iMac'lerde farklı bir tasarıma geçmesi idi ve malesef bu olmadı.

vivo iQOO 5 Snapdragon 865 Yonga Seti ile Geliyor

Vivo iQOO 5, 17 Ağustos'ta 120W hızlı şarj ile piyasadaki ilk cihaz olarak geliyor. Bugün, marka TUV Rheinland tarafından kullanımının güvenli olduğu...

WhatsApp, Kullanıcıların Birbirlerine Para Gönderebileceği Özelliğini Yayınladı

Facebook son olarak yayınladığı alışveriş özellikleri ile dikkat çekti. Instagram'a ve ana uygulamaya eklenen alışveriş özelliği, butik hesapların işini çok kolaylaştırdı ama...

Samsung Galaxy M51, 25W Hızlı Şarj ile FCC’de Göründü

Samsung, Galaxy M51 olarak adlandırılan yeni Galaxy M serisi akıllı telefon modelini piyasaya sürmek üzere. Cihaz FCC sertifikasına sahip ve 25W hızlı...

WhatsApp Web Nedir? – WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

WhatsApp'ın kullanıcı sayısı milyarları aştı. Akıllı telefonların en çok kullanılan mesaj uygulaması, Facebook gücünden mi yoksa doğru strateji uygulamasından mı bilinmez ama...