Ana Sayfa Sosyal Medya Instagram Silinen Mesajları Yeniden Gösteriyor

Instagram Silinen Mesajları Yeniden Gösteriyor

Instagram'da yıllar önce silmiş olduğunuz bir DM mesajı karşınıza çıkabilir. Silinen Instagram mesajları neden yeniden görüntüleniyor?

-

Ünlü sosyal medya uygulaması Instagram, bugün ilginç bir sorunla gündemde. Forumlarda kullanıcıların ardı arkasına yaptığı paylaşımlarla ortaya çıkan sorunda Instagram silinen mesajları yeniden göstermeye başladı.

Bir ya da iki kullanıcının yaşadığı bir sorundan söz etmiyoruz. Bu sorunu yaşayan kullanıcıların sayısı bir hayli fazla. Ayrıca silinen mesajlarla yeniden karşılaşan kullanıcılar bir tedirginlik durumu da yaşamaya başladı. Peki, bu durum neden yaşandı? Gelin sıkıntının ne olduğuna ve neden yaşandığına bakalım.

Instagram Silinen Mesajlar Gözüküyor – Neden?

Yaşanan bu sorunun detayları ile başlayalım. Detaylara baktığımız zaman şunu görüyoruz ki bu sorunu yaşayan kullanıcılar, DM bölümüne girdiklerinde daha önce gönderdikleri ya da aldıkları mesajları görüyor.

Bu mesajlar silinmiş olsa bile yeniden görüntüleniyor. Üstelik bu mesajlar silinmiş ve karşı taraf sizi engellemiş ya da siz karşı tarafı engellemiş olsanız bile yine mesajlar görüntüleniyor. Hatta ve hatta karşı taraf hesabını kapatmış olsa da siz yine mesajları görüyorsunuz.

İlginizi Çekebilir: Instagram Hikaye Sözleri

Silinen mesajlar görüntülenirken görüşmeler “Instagram Kullanıcısı” adı altında yayınlanıyor. Yani aslında konuşmayı gerçekleştirmiş olduğunuz kişinin adını da göremiyorsunuz. Herhangi bir profil fotoğrafı olmadan, herhangi bir isim olmadan sadece silinen görüşmeler yeniden görüntüleniyor.

Instagram

Instagram’da silinen mesajların yeniden görüntülenmesinin bir sorun olduğu biliniyor ama bu kullanıcı kaynaklı bir sorun değil. Bu sorun Instagram kaynaklı bir sorun. Fakat şunu anlamış olduk ki siz görüşmeleri sildiğinizi düşünseniz bile uygulama bunları silmiyor.

Aynı şey uygulama verileri için de geçerli. Kendi bilgilerimiz için de bu durum var. Gelen mesajları, giden mesajları silmeyen bir uygulama sizin bilgilerinizi de silmiyordur. İlginç olan bir şey daha var çünkü silinen mesajların yeniden görüntülenmesi sonrasında bu mesajları yeniden silmeniz fayda etmiyor.

İlginizi Çekebilir: Instagram Nasıl Dondurulur?

Bir süre sonra mesajlar geri geliyor. Instagram silinen mesajları geri gösteriyor ama şu an konu hakkında da bir açıklama yok. Sistem hatası yaşandığı kesin ama uygulama yetkilileri bu konuda açıklama yapmadığı sürece bir şey diyemeyeceğiz.

İlginç bir hatanın yaşandığı kesin ama buna karşı bir çözüm sunulacağı da kesin. Ama bir yandan Facebook çatısı altında çalışan uygulamanın güven kaybettiğini de eklemek lazım. Basite indirgeyecek bir durum değil. Görüşmeleri siliyorsunuz görüşmeler yeniden karşınıza çıkıyor. Herkesi rahatsız edebilecek bir durum.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir? 2020

Son zamanlarda artan erişim kısıtlamaları, web sitelerinin daha da sinir bozucu hale gelmesine neden oldu. Sadece Türkiye değil, birçok ülke internete kısıtlamalar getirerek, erişimi...

Sistemi Yormayan En İyi BlueStacks Alternatifleri

En iyi Bluestacks alternatifleri nelerdir? BlueStacks'in sisteminizi çok yorduğunu düşünüyorsanız, sistem yormayan alternatif emülatörleri denemek isteyebilirsiniz. BlueStacks, kullanıcıların bilgisayarlarında Android uygulamalarını çalıştırmalarına...

En İyi İş Tabletleri – Android, Windows, Chrome OS ve Diğerleri

Teknolojinin hayatımızın her yerinde bulunduğu bu dönemde birçok şirket, iş ihtiyaçlarını karşılamak için tablete yöneliyor. Tabletler, kurumsal düzeydeki uygulamalarla ve birçok özellikle...

Pop!_OS 20.10 Yayınladı İşte Getirdiği Yenilikler ve Kurulumu

Ubuntu 20.10 Groovy Gorilla güncellemesinin yayınlanmasından günler sonra, Pop! _OS 20.10 Linux dağıtım sistemi duyuruldu.Ubuntu 20.10 tabanı...

En İyi Oyun Laptopları 2020

Bilgisayar oyunlarının bir fenomen olduğu bu devirde, her türlü oyunu kaldırabilecek bir bilgisayar mı bakınıyorsunuz ? O halde yazımızı okumadan geçmemenizi tavsiye...