Ana Sayfa Sosyal Medya Instagram Ücretli Link Sistemi Nasıl Çalışacak? Ücreti Ne Olacak?

Instagram Ücretli Link Sistemi Nasıl Çalışacak? Ücreti Ne Olacak?

Instagram paylaşımlarına tıklanabilir link ekleme dönemi geliyor. Tıklanabilir link sistemi nasıl çalışacak ve nasıl bir ücreti olacak?

-

Instagram, çok iyi bir sosyal medya uygulaması olmasının yanında çok iyi bir reklam platformu. Birçok marka fenomenler ya da yüksek takipçili hesaplar aracılığıyla reklamlar veriyor ama bunlar genelde ya hikaye paylaşımları ya da sabit paylaşımlarla sınırlı kalıyor.

Gönderilere link ekleme, paylaşımların alt kısmında link ile yönlendirme yapma gibi bir durum yok. Tabii ki açıklama kısmına linkler ekleyebiliyorsunuz ama eklediğiniz bu linkler deaktif oluyor. Yani tıklanamıyor.

Sadece ama sadece biyografi bölümüne eklenen linkler tıklanabiliyor. Bu yapı, özellikle web sitelerini olumsuz yönde etkilemekte. Web siteleri bir paylaşım yaptıkları zaman, bu paylaşım üzerinden sitelerine yönlendirme almak isteyebiliyor ama paylaşımlara eklenen linkler tıklanamıyor. İşte Instagram bunu değiştirecek.

İlginizi Çekebilir: En Güzel Instagram Fotoğraf Yorumları

Instagram Paralı Link Özellikleri Nasıl Olacak?

Yeni alınan bir patentle beraber Instagram’ın bu sistemi değiştireceği ortaya çıktı. Artık kullanıcılar paylaşımlarına link ekleyebilecekler. Paylaşımlara eklenen linkler, doğrudan yönlendirme yapabilecek şekilde çalışacak.

Doğrudan yönlendirmenin yapılmasını sağlayacak olan sistemin, iyi yanları da olacak kötü yanları da olacak. En iyi yanı doğrudan yönlendirme vermesi olacak. En kötü yanı ise bu sistemin ücretli olarak sunuluyor olması olacak.

Patent görsellerine göre artık kullanıcılar paylaşımlarının açıklama kısmına ekleyecekleri linklerle yönlendirme verebilecek ama bunun için 2 dolar ödeme yapmanız lazım.

Instagram

Her link eklemek için 2 dolar ödeme çok çok yüksek bir rakam. Düşünsenize sadece bir paylaşımınıza kendi web sayfanızın linkini eklemeniz için 20 TL’ye yakın para ödeyeceksiniz.

Sadece bu açıdan bakacak olsak aynen durum bu. Ama biz sadece bu açıdan bakmıyoruz. Böyle bir link ekleme yapısının gelmesi, reklam sponsorluk anlaşmaları için ikinci bir perdenin açılmasını sağlayabilir. Hikayeler üzerinden alınan reklamların standart paylaşım alanı için alınması söz konusu olacak.

İlginizi Çekebilir: Instagram Nasıl Dondurulur?

Fenomenlerin daha fazla para kazanmasını sağlayacak olan link sistemi, bir yandan da Instagram’ın daha fazla para kazanmasını sağlayacak. Bir nevi kazan kazan olayı devreye alınmış olacak. Şu an patent aşamasında olan sistem ne zaman duyurulur bilemiyor ama duyurulursa dengelerin değişmesine neden olacaktır. Reklam sisteminde bile köklü değişiklikler gelebilir.

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Huawei

Samsung Galaxy F41 için Yeni Bir Video Yayınlandı

Samsung'un F serisi adı verilen yeni bir akıllı telefon serisine geçiş yapacağı biliniyor. Marka bu serinin ilk modelini Samsung Galaxy F41 olarak...

Huawei Mate 40 Pro için Çalışır Halde Görüntüler Yayınlandı

Huawei Mate 40 Pro, her sıkıntıya ve her engele karşı satışa çıkacak gibi duruyor. İlk iddiaya göre bu modelin Kirin işlemcisi son...

Oppo Reno4 Lite’ın Fiyatı ve Renk Seçenekleri Sızdırıldı!

Oppo geçtiğimiz günlerde Oppo F17 Pro ve Oppo Reno4 Pro 4G akıllı telefonlarını tanıttı. Son raporlar, F17 Pro'nun Avrupa'da Oppo Reno4 Lite...

Google Nest Audio Akıllı Hoparlör İle Tanışın!

Google, yeni akıllı ev ürünlerini gizli tutmakta zorlanıyor. Nitekim Google Chromecast'ta tanıtılması beklenen Google Nest Audio da bir sızıntıya maruz kaldı.

Samsung Galaxy A72, Beş Kameraya Sahip Olabilir!

Birkaç yıl önce Samsung, dünyanın ilk dört kameralı telefonu Galaxy A9'u (2018) tanıttı ve şimdi şirket beş kameraya kadar çıkmaya çalışıyor. Beşli...