Ana Sayfa Mobil Uygulamalar Instagram'da Köklü Tasarım Değişiklikleri Yapılıyor!

Instagram’da Köklü Tasarım Değişiklikleri Yapılıyor!

Facebook'un yıllık olarak düzenlediği Facebook F8 konferansı'nda Instagram için yapılacak değişiklikler de gündeme geldi....

-

Facebook F8 2019 yıllık konferansında sosyal paylaşım devi Facebook, ürünlerine getireceği yenilikleri kısmen açıkladı. Facebook Portal’ında yer alan WhatsApp için Karanlık Mod‘un yanı sıra yeni tasarım ve özellikleri açıkladı. Bunun yanında Instagram’a yapılacak tasarım değişikliklerini de açıkladı.

Instagram’ın hikayelerinde yeni Etiketler, Kamera’da yeni özellikler ve Alışveriş’te değişiklikler var. Öncelikle Instagram, hikayelerde yeni bir “Bağış” etiketi yayınlıyor. Bunun dışında Instagram, kullanıcılara fotoğraf veya video olmadan paylaşmanın kolay bir yolunu sağlayan farklı bir özellik ekledi. Yeni bir “Create Mode” içeren kamera tasarımı sunacak.

Bu yeni kamera, kullanıcıların kendilerini daha rahat ifade etmelerini sağlamak için efektler ve etkileşimli çıkartmalar gibi araçlar içerecek. Yeni kamera ve Create Mode yakında global olarak kullanıma açılacak. Türkçe ismi henüz mevcut değil.

Instagram'da Köklü Tasarım Değişiklikleri Yapılıyor!

Instagram, Alışveriş’te de yeni değişiklikler getirdi. Kullanıcıların uygulamayı terk etmeden sevdikleri platformlardan alışveriş yapmalarını sağlayacak. Kullanıcılar, doğrudan sevdikleri ürünleri Instagram’dan çıkış yapmadan, bütün kişiselleştirme seçeneklerini ürünün sayfasından yapabilecek ve Instagram’dan çıkmadan doğrudan satın alabilir.

Instagram'da Köklü Tasarım Değişiklikleri Yapılıyor!

 

Yeni özellik önümüzdeki hafta başlayacak. Şu anda henüz hangi özelliklerin doğrudan geleceği, hangilerinin ilerleyen zamanlarda geleceği belli değil. Ancak Facebook F8’de tanıtılan bu özellikler son derece ilgi çekicek gibi duruyor…