instagram1

Sahte hesaplar silindi, takipçi satın alanlar meydana çıktı!

Bu hafta içerisinde, Instagram aldığı yeni karar ile platform üzerinde kullanılmayan ve sahte olduğu belirlenen tüm hesapları sildi. 300 milyon aktif kullanıcı sayısına bir kaç hafta önce ulaşan sosyal platform, hesaplar silindikten sonra oldukça yüksek seviyede tepkileri üzerine çekti diyebiliriz.

Takipçi satın alma, satma gibi konuları ortadan kaldırmak için oldukça normal bir karar alan Instagram üzerinde sahte hesaplar silinince Instagram fenomenlerinin de gerçek yüzü ortaya çıkmış oldu. Instagram’da ünlü olma, kendini ünlü gibi göstermek için kişiler hesaplarına para ile kullanıcı satın alabilmekteydiler, satın alınan bu sahte hesaplar silinince, milyonlarca sahte takipçi ortadan kalktı.

Ünlülere gelecek olursak, Justin Bieber hesabında 3.5 milyonluk takipçi sayısını kaybederken Akon‘un hesabındaki takipçi sayısı 4.9 milyondan 1.9 milyona düştü. Amerikalı rapçi Mase, 1.6 milyon takipçiye sahipti, Instagram sahte hesapları kaldırdıktan sonra 272 bin takipçisi kalan Mase, Instagram hesabını kapattı.

Ortadaki en ironik konu ise, Instagram’ın profilinde 64 milyon takipçi sayısı, sahte hesap temizliği yapıldıktan sonra 45 milyona düştü. Instagram’ın resmi profilinde 19 milyona yakın takipçi düşüşü gözlendi. Takipçi sayısı 3 milyondan sadece 8 takipçiye kadar düşen bile var. Fakat, sahte hesapların silinmesi platform için güzel bir konu oldu diyebiliriz. Takipçi satın alarak kendini ünlü gibi gösteren bir çok kullanıcı, temizlikten sonra hesaplarını kapattı. Gelişmeler için takipte kalınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here