Ana Sayfa İpucu Instagram'da Test Yapma Rehberi

Instagram’da Test Yapma Rehberi

-

Snapchat’in sevilen özelliklerden birini daha alarak güçlenmeye devam eden Instagram, kendini günden güne geliştirmeye çalışıyor. Instagram Hikayeler Test özelliği ile boyut değiştirerek kullanıcılar açısından daha interaktif bir platform olmaya doğru evriliyor. Peki bu yeni özellik olan Instagram test nasıl kullanılır? Bu yazımızda sizinle Instagram test özelliğinin nasıl kullanacağını paylaşacağız. Dilerseniz sizler için hazırladığımız ufak rehberimize geçelim.

Instagram test özelliği kısa bir süre önce başladı. Şimdiye kadar daha çok soru-cevap şeklindeki kartları kullanıyorduk. Artık testte yapabilir hale geldik. e-Özelliğin adı test olsa da, bu özelliğie anket olarakta kullanbilirsiniz.

Instagram test yapma özelliği nasıl kullanılır?

Instagram test yapma özelliğini kullanabilmek için öncelikle doğal olarak bir Instagram hesabına sahip olmanız lazım. Eğer halen Instagram hesabı açmamak konusunda direniyorsanız buradaki linke tıklayarak bir Instagram hesabına sahip olabilirsiniz. Sonrasında aşağıda yer alana talimatları izleyerek test özelliklerini kolayca kullanabilirsiniz.

Instagram Test Nasıl Yapılır Rehberi
Instagram Test Nasıl Yapılır Rehberi

Hesabınız var ve giriş yaptınız. Şimdi yapmanız gereken Instagram Hikayaler bölümünden bir paylaşım yapmak. Çünkü Instagram test özelliği hikayaler bölümünde aktif olan bir özellik. Çektiğiniz bir fotoğrafı hikaye olarak yüklemek istediğinizde, ekranı yukarı kaydırmanız yeterli. Sonrasında kullanabileceğiniz etiketler karşınızda yer alacak.

Instagram Test Özelliği Rehberi

İşte şimdi, Instagram test nasıl yapılır? Sorusunun cevabını bulacağınız kısma geliyoruz. Etiketler arasında Test ikonunu hemen göreceksiniz. Bu ikona dokunduğunuzda karşınıza bir soru kutucuğu gelecek. Burada ilk olarak yapmanız gereken sorunuzu girmek. Sonrasında ise şıklarınızı yazacaksınız. En az iki şık eklemeniz gerekiyor. Daha fazlasını ise eklemeniz mümkün.Instagram test yapma özelliğine isterseniz daha fazla şık da ekleyebilirsiniz. Ekranda yer alan zarlar ikonuna tıklayarak Instagram’ın belirlediği sorulardan da seçim yapabilirsiniz.

Instagram Test Nasıl Yapılır Rehberi

Bundan sonrası normal hikaye paylaşımıyla aynı şekilde ilerliyor.

Peki siz Instagram test yapma özelliğini beğendiniz mi?

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sanal Müze Nedir?

Dijital dönüşümün farklı sektör ve alanlara entegre olmasıyla karşımıza çıkan kavramlardan biri olan sanal müze, yollara düşmeden yeni yerler keşfetmeyi mümkün kılıyor.

Bugün Koronavirüse 1.016 Kişi Yakalandı, 1.334 Kişi İyileşti

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, yapmış olduğu açıklamada 11 Temmuz 2020 koronavirüs vaka sayıları hakkında detayları paylaştı. Bugün 1.016 kişinin COVID-19 testinin...

DC Extended Universe Filmleri Sırasıyla Nasıl İzlenir?

Warner'ın DC Genişletilmiş Evreni, 2013'te piyasaya sürüldüğünden beri MCU'nun gölgesinden kaçmak için mücadele ediyor. Bu zorlayıcı yakalama oyununun stüdyoya bazı şüpheli yaratıcı...

En İyi AirPod Alternatifi Kulaklıklar – Temmuz 2020

2020'nin en iyi kablosuz kulaklıkları, hareket halindeyken müzik dinlemeyi her zamankinden daha kolay kılıyor. İster evde olun, ister dışarıda spor yaparken, kitap...

Netflix Geçmişi Nasıl Silinir – İzlemeye Devam Et Listenizi Silin

Android ve iOS'ta Netflix İzlemeye Devam Et Listenizdeki Öğeleri Silin Netflix, bir Android veya iOS cihazınız olduğunu varsayarak,...