Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Instagram’dan Şaşırtıcı Yasak

Instagram’dan Şaşırtıcı Yasak

0

Instagram’da son zamanlarda hareketli günler yaşanıyor. Yakın zamanda emoloji uygulaması ve üç yeni filtre seçeneği ile karşımıza çıkmasından sonra; bu konular hakkında düzenleme işlemlerini de ayarlamaya çalışıyor. Emolojide yer alan patlıcan simgesini farklı noktalarda andırıcı bir yerde olduğu için bu tür bir kaldırma işleminin faaliyete geçirildiği söyleniyor.

Instagram’dan Patlıcan Yasağı


Instagram’da yer alan emoloji sembolleri, hashtag uygulamalarının yerini alarak; daha anlaşılabilir bir boyutta yer almasını sağladı. Bu noktada aktif olan ve oldukça masum bir şekilde değerlendirilen bu tür sembollerin; zaman içerisinde farklı anlamlara geldiğini de söylememiz mümkündür. Patlıcan ögesinin de kaldırılmasının nedenlerinin altında yatan asıl durumun bu türde olacağını söyleyebiliriz. Patlıcan öğesinin de cinsel organ tanımı yapmak amacıyla gündemde kaldığını söyleyerek; kaldırılmasının bu gerekçeyle olduğunu belirtebiliriz.

Patlıcan emoloji sembolünün işlevi dışında yan anlamlara sahip olduğundan dolayı kaldırılma işlemine tabii olması; BuzzFeed tarafından da doğrulanan bir olay olarak kendini gösteriyor. İlkelerine aykırı bir biçimde platformunda yer alan patlıcan ögesini kaldıran Instagram; bu noktada gerekli açıklamayı da bu şekilde yaparak; ilginç bir gerekçeyle bu tür faaliyetlerde olduğunu doğruladı. İlerleyen günlerde gelen bir güncellemenin akabinde bu tür bir tutum farklı bir boyut kazanarak; Instagram içeriklerine dair bir açıklama yapılması noktasında farklı yollar takip edilebilir. Yalnız arama seçeneklerinde değişik bir tutum sergilemeniz de mümkün olmayacaktır.

YORUM YOK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version