Instagram’ı Aylık Kaç Kullanıcı Kullanıyor? İşte İnanılmaz Sonuç…

2010 yılında kurulan sosyal medya platformu Instagram aylık aktif kullanıcı sayısını açıkladı...

0
47
Instagram'a Yeni Gelecek Özellikler Tanıtıldı: Görüntülü Sohbet, Spotify Desteği...

2010 yılında ortaya çıkan Instagram başlangıçta sadece iOS’ta lanse edildi gibi görünse de Android kullanıcıları için de kısa bir süre sonra kullanılabilir oldu. Kısa bir süre sonra Facebook yaklaşık 1 milyar dolar karşılığında Instagram’ı satın aldı. O zamanlar Instagram sadece uygulamada resim paylaşan üyelere sunduğu filtrelerden biliniyordu. Ta o zamandan beri Instagram Snapchat’den kopyaları da içeren birçok yeni özelliği ekledi.

Bugün ise Instagram resmen bir milyar aktif aylık kullanıcıya sahip olduğunu açıkladı. Uygulamanın büyüme oranı çeyrek başına % 5’e yakın ve bu inanılması güç bir rakam. Snapchat ve kendi kurumsal ailesi Facebook gibi bir rakip bu platformun yanında cüce kalıyor.Instagram'a Yeni Özellik: Artık Hikayelerinize Şarkı Ekleyebilirsiniz!Günlük kullanıcıların sayısı ise 1. çeyrekte % 2.13 artarak 191 milyona ulaştığı görüldü. Facebook aylık 2,196 milyar aylık aktif kullanıcıyla % 3,14 oranında aylık bir büyüme oranı bildirdi.

Facebook, Instagram’ın finansal rakamlarını ayrı ayrı rapor etmese de eMarketer bu yılki ABD reklamlarından elde ettiği geliri 5.48 milyar dolar olarak tahmin ediyor. 2017’nin % 70’ine karşılık gelen bu oran Facebook’un mobil reklam gelirinin % 28.2’sine denk gelir. Bir milyar aktif aylık kullanıcıya ulaşmak Instagram’a (ve dolayısıyla Facebook’a) iki şekilde yardımcı olacaktır. Bir, çok sayıda insana ulaşmak isteyen daha fazla reklamveren toplayabilecektir. İkincisi, bu reklamlar için daha fazla ücret alabilecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here