Bir çok sanal gerçeklik gözlüğü şirketler tarafından geliştirilmiş olsa bile, bir yeni model Intel tarafında yapıldı. Intel’in yaptığı son tanıtımda sanal gerçeklik kaskı adı verilen özel bir cihazın tanıtımını yaptı.

Sanal gerçeklik adına bir çok yeni tanıtım diğer firmalar tarafında son zamanlarda yapılmaya başlandı. Intel’in yaptığı son tanıtımlarda ise yer alan sanal gerçeklik kaskı adı ile anılan özel bir cihazı tanıttı. Şuana dek tanıtılmış olan bir çok sanal gerçeklik gözlüğünden daha gerçekçi olduğu söylenen Intel’in sanal gerçeklik kaskı tüm dünyada gündeme oturdu.

vr gözlük

Project Alloy Yolda

Project Alloy adı verilmiş olan sanal gerçeklik kaskı diğer cihazlardan daha farklı. Özgür çalışma seçeneği olması ve hiçbir kabloya gerek duymadan tamamen uzak bağlantı ile çalışabilmesi onu diğer cihazlardan ayıran en büyük özellik oluyor. Kullanıcılara daha farklı bir deneyim yaşatacak olan sanal gerçeklik kaskına Project Alloy ile sahip olabilirsiniz.

Sanal gerçeklik kaskında ayrıca Microsoft’un geliştirmiş olduğu Windows Holographic de kullanılabiliyor. Yeni gelecek olan kaskta arttırılmış gerçeklik daha canlı tutularak ve güncellemeler daima verilerek kullanıcıların en iyi deneyimi yaşaması sağlanacak. Cihaz 2017 yılının sonbahar ayında geleceği iddia ediliyor.

Hazırlıklar Sürüyor

Şuan test aşamasında olan cihazın daha farklı geliştirmeler yapıldığı öğrenilirken ayrıca diğer gelen bilgilerde hazırlık döneminin bittiğini fakat cihazın her türlü testi ve eksiklikleri giderilmesi 2017’nin ilk bahar ayında bitirileceğini işaret ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here