iphone7-portre

Apple, iOS 10.1 güncellemesini sonunda resmi bir şekilde sundu; iPhone 7 Plus’lar için beklenen önemli özellik sonunda geldi.

Apple, dün akşam saatlerinde iOS 10.1 güncellemesini bütün iPhone ve iPad sahipleri için sunmaya başladı. Güncelleme daha çok iPhone 7 Plus için geliyor diyebiliriz. Çünkü iOS 10.1 ile beraber, çift kameranın en büyük özellikleri arasında yer alan Portre Modu da ilk kez resmi bir sürüme kavuşuyor. Portre modu, bir cismi fotoğraflarken, arka planı bulanıklaştırmaya ve odaklanan cismi çok daha net olarak çekmeye yardımcı oluyor. Her ne kadar beta olduğu belirtilse bile iOS 10.1 ile çok iyi bir şekilde çalıştığı söylenmekte.

ios10-1

Tek kameralı iPhone cihazlar yani iPhone 7 ve alt modelleri için bazı önemli iyileştirmeler içermekte. Bunların içerisinde iCloud Fotoğraf Kütüphanesi‘ne bağlantı sırasında Bluetooth aksesuarlara bağlanırken çökme ve bağlantı sorunları için güncelleme paketi içermekte.

Apple Maps ve AirPlay Yansıtma konuları içinde iyileştirmeler yer alan iOS 10.1‘e telefonunuzun Ayarlar – Genel – Yazılım Güncelleme yolunu takip ederek kavuşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here