Ana SayfaTeknoloji HaberleriiOS 10 Beta 2 Yayınlandı: 'Kaydırarak Ekran Kilidi Açma' Özelliği Geri mi...

iOS 10 Beta 2 Yayınlandı: ‘Kaydırarak Ekran Kilidi Açma’ Özelliği Geri mi Geldi?

-

iPhone çıktı çıkalı her zaman kaydırarak kilit ekranı açma  özelliğini kullandık ve kullanmaktayız. Ancak iOS 10 ile bu özellik kaldırıldı ve birçok kullanıcının tepkisini almıştı. Bu özelliğin diğer betalarda geri geleceği yönünde bir çok iddialar ortaya çıkmıştı. Beta 2’de gerçekleşecek mi beraber inceleyelim…

iOS 10 Beta 1 ile en çok tartışılan ve tepki gören özellik ekran kilidi açma özelliği oldu. Yeni sürümden daha çok dikkat çeken bu yenilik 2007 yılındaki ilk çıkan iPhone‘dan günümüze tüm iOS sürümlerinde yerini almıştı. Bazı kullanıcılar bu kilit özelliğine tepkisini göstermiş, diğer kullanıcılar ise ilerideki güncellemeler ile düzeleceğinden bahsetmişti.

 Ekranı Kaydırarak Kilit Açma Özelliği Geri Döndü Mü?

iOS 10 Beta 2 ufak tefek değişiklikler yapıldığını görüyoruz. Tahmin edildiğini gibi yapılan değişiklerden biride ekran kilidi açma özelliğine yönelik oldu. Değişiklik yapıldı ancak üzülerek söylüyoruz ki “ekran kilidi kaydırarak açma” geri dönmedi. Apple’ın bu konuda ısrarcı olduğunu gösteriyor. İlk betada ana ekran tuşuna basılmasıyla şifre ekranına ulaşılabiliyordu. Beta 2’de ise basılı tutarak da bu ekrana ulaşılması sağlandı.

iOS 10 Beta 2 Hangi Özellikler ile Gelecek?

Şimdi geldik iOS 10 Beta 2 özelliklerine… Yeni betamız da bildirim merkezindeki yerleşik uygulamalara  3D Touch desteği getirildiğini görüyoruz. Örneğin, “el feneri” ikonuna baskı uyguladığınızda düşük ışık, normal ışık ve yüksek ışık gibi seçenekler çıkıyor. Sonra, “sayaç” ikonuna basılı tuttuğunuzda ise uygulama hiç girmeden belirli saatler için geri sayım başlatabiliyorsunuz. 

Apple ciddi anlamda biraz ısrarcı bu konuda diyebiliriz. Zamanla alışırız herhalde …

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here