Ana Sayfa IOS Haberleri iOS 13.1, iPadOS 13.1 ve tvOS 13 Yayınlandı - İşte Özellikleri

iOS 13.1, iPadOS 13.1 ve tvOS 13 Yayınlandı – İşte Özellikleri

Apple, 2019 yılı işletim sisteminin yeni sürümünü kullanıcılara sundu...

-

Apple, iOS 13.1 piyasaya sürdü. Şirketin geçen hafta yayınladığı iOS 13’ün ilk sürümü olarak geldi. Yazılımın bu yeni sürümü Kısayol Otomasyonu, ETA Paylaşım’ı geri getiriyor.

Üstelik yeni animasyonlar da var.  iOS 13’te sunulan ses paylaşımı özelliği, artık sadece AirPods ve PowerBeats Pro’dan genişleyen H1 ve W1 yongalarına sahip tüm Beats kulaklıklarda mevcuttur.

HomeKit ikonları değiştirildi, PDF’ler için yeni bir ofis programı eklendi. Diğer birkaç küçük ayarlamalar da hata düzeltmelerinin yanı sıra olağan hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmeleri de yapıldı.

iPad OS 13.1, Apple’ın iOS’un farklı bir versiyonu olarak yeni nesil tabletlere özel yazılımın sürümüdür. Şirket, iPadOS’un gelişmesine destek olması amacıyla teşvik amaçlı aşağıdaki videoyu yayınladı.

Bu sürüm de kısmen iOS’tir. Ancak tabletin geniş ekranına uygun şekilde sistemin çalışmasına olanak sağlıyor. Ayrıca giriş ekranına çeşitli widget eklemek mümkün olacak.  Bölünmüş Görünüm sayesinde birden fazla pencereyi destekleyecek.

Apple Pencil ile bir iPad’in ekranına dokunursanız, web sitelerinden belgelere, ekran görüntülerine, e-postalara kadar her şey için kullanabileceğiniz yeni bir küçük uygulamaya sahip olacaksınız. iPadOS, 30’dan fazla yeni klavye kısayolu içeriyor. Ayrıca Safari’yi kullandığınızda, mobil olanı değil web sitelerinin masaüstü sürümünü alırsınız. Sisteme de yeni font yükleme desteği eklendi.

iOS 13.1, iPadOS 13.1 ve tvOS 13 Yayınlandı - İşte Özellikleri
iPadOS 13.1

tvOS 13, uygulamaların tam ekran video önizlemelerini oynatmasını sağlayan güncellenmiş bir Ana görünümle birlikte geliyor. Her biri ayrı öneriler ve çalma listeleriyle kendilerine özel Apple TV arayüzlerine sahip olan birçok kullanıcı desteği bulunmaktadır.

iOS 13.1, iPadOS 13.1 ve tvOS 13 Yayınlandı - İşte Özellikleri
tvOS 13

Daha güncellenmiş bir Kontrol Merkezi artık mevcut. Resim içinde Resim özelliği, farklı bir uygulama kullanırken veya yalnızca Ayarlar arasında gezinirken dizileri veya filmleri izlemeye devam etmenizi sağlayan yeni bir özelliktir. tvOS 13, Apple ve Apple Arcade ile giriş yapmayı destekliyor.

KaynakGsmArena

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

HTC, ilk 5G Akıllı Telefonunu Piyasaya Sürdü!

Bir röportajda, HTC'nin yeni CEO'su Yves Maitre, 2020'nin şirket için önemli bir yıl olacağını belirtti. Üst düzey yöneticiye göre, Tayvan pazarında özellikle...

Lenovo Xiaoxin Air 14 Piyasaya Sürüldü!

Lenovo Xiaoxin, Çin'de yeni bir dizüstü dizüstü bilgisayar piyasaya sürdü. Lenovo Xiaoxin Air 14 2020 yeni nesil model ve NVIDIA GeForce MX350...

Oppo Find X2 Çıkış Tarihi Açıklandı!

Oppo'nun başlangıçta Barselona'daki MWC 2020 sırasında Find X2'yi tanıtması bekleniyordu. Ancak ani iptal, akıllı telefonun yüzeye çıkmasına neden olmadı. Şimdi yeni bir...

Vivo Z6 Teknik Özellikleri Sızdırıldı!

Vivo, 5G akıllı telefon olan Vivo Z6'yı duyurdu. Cihaz 29 Şubat 2020'de satış öncesi satışa sunulacak ve orta seviye segmentleri hedefleyecek. Akıllı...

Black Shark 3 Teknik Özellikleri Sızdırıldı!

Black Shark serisi oyun akıllı telefonlarındaki en son girişin başlangıcı hemen köşede. Şu anda, cihaza ilişkin daha ince detaylar hala bilinmiyor, ancak...