Ana Sayfa IOS Haberleri iOS 13 Güncellemesi Hangi Modellere Gelecek?

iOS 13 Güncellemesi Hangi Modellere Gelecek?

iOS 13 güncellemesi hangi akıllı telefon modelleri için gelecek? Hangi iPhone modelleri iOS 13 çalıştıracak?

-

Birkaç aydır gündemde olan iOS 13 güncellemesi, dün yapılan tanıtımla beraber resmi olarak duyuruldu. Resmi olarak duyurusu yapılan yeni işletim sistemi, başta iPhone sahiplerini heyecanlandırdı. Bir süre sonra beta sürecinin başlaması beklenen yeni işletim sistemi sürümünün hangi modellere geleceği de merak konusu.

Bu konuda da tanıtım sonrasında net bilgileri elde etmek mümkün oldu. Tanıtımın hemen sonrasında yeni güncellemenin geleceği akıllı telefon modelleri netlik kazandı. Hangi iPhone modellerine geleceği konusunda tartışmalara neden olan iOS 13 için detaylara bakalım.

iOS 13 Hangi iPhone Modellerine Gelecek?

Yeni işletim sistemi sürümü için pek sevindirici olmayacak, eski nesil iPhone kullananları üzecek gelişmeler de var. Elde edilen bilgilere göre iOS 13 işletim sistemi iPhone 6s ve sonrası akıllı telefonlar üzerinde çalışacak.

Yani güncelleme daha eski iPhone kullanıcıları için yayınlanmamış olacak. iOS 12 güncellemesini bile alması şaşırtıcı olarak karşılanan iPhone 5s modelinin de desteği böylelikle son bulmuş olacak.

iOS 13

Sadece iPhone 5s ile değil, bunun yanında iPhone 6 ve iPhone 6 Plus akıllı telefonları için de yazılım konusunda yolun sonu gelmiş demek. Bundan sonraki süreçte bu akıllı telefonlar için güncellemeler yayınlanmayacak.

Sadece iPhone 6s ve daha üstü seriler için iOS 13 işletim sistemi yayınlanmış olacak. Yeni işletim sistemi sürümünün beta testlerinden sonra yayınlanacağını da ekleyelim.

Beta testlerinin son bulacağı zaman net olarak açıklanmadı ancak muhtemelen yeni iPhone modellerinin tanıtımı sırasında bu sürüm de yayınlanmış olacak. Güncellemenin kesin olarak yayın tarihi için Apple tarafından da söylenmiş net bir ifade olmadığını belirtelim. Beta sürecinde durum biraz daha netlik kazanacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

OPPO Find X2 OLED Ekranı İle Rekor Kırabilir!

Oppo, Find X2, bir akıllı telefonun sunabileceği en iyi ekranlardan birine sahip olacak. Resmi Oppo hesabından ve şirketin Başkan Yardımcısı Brian Shen'den...

Realme 6 Pro Geekbench’te Görüntülendi!

Realme 6 serisinin Perşembe günü açıklanacağı doğrulandı. Lansman öncesinde, Realme 6 Pro Geekbench kıyaslama platformunda görüntülendi ve karşılaştırma sonuçları bazı önemli detayları...

Xiaomi Mi Watch Exclusive Edition Satışa Sunuluyor!

Xiaomi geçen yıl iki akıllı saat tanıtmıştı. Bu modellerden biri ise şimdi Mi Watch Exclusive Edition adı altında piyasada yerini alacak.

Samsung Galaxy Watch Active 2 Golf Edition Geliyor!

Samsung, Güney Kore'de Galaxy Watch Active 2'nin iki yeni modelini tanıttı. Cihazlar yeni Golf Sürümü'nün bir parçası ve adından da anlaşılacağı gibi golf...

Realme X50 5G Master Edition Serisi Geliyor!

Realme X50 Pro 5G akıllı telefonu piyasaya sürülmeden önce Realme X50 5G akıllı telefonu piyasaya sürülmpştü. Hemen ardından Realme Master Edition'ı tanıttı. Bu özel...