Geçtiğimiz günlerde yapılan Apple etkinliğinde firma sadece yeni modelleri iPhone SE ile iPad Pro Air’i tanıtmadı, aynı zamanda yeni işletim sistemi iOS 9.3’ün çıkışını da duyurdu. Her ne kadar ilk günlerden pek çok problem baş gösterse de, Apteligent isimli bir uygulama analizi firmasının yaptığı araştırma durumun tam tersini söylüyor.

Apteligent firmasına göre, yeni çıkan iOS 9.3, geçmiş yıllarda çıkan diğer Apple işletim sistemleri arasında en stabil ve sağlam çalışanı. Yine de çıkışla beraber iOS 9.3’te sorun yaşayan kullanıcı sayısı da hiç azımsanacak rakamda değil. Özellikle Apple iPhone 6s ve Apple iPhone 6s Plus kullanan kişiler, iOS 9.3’ü yükledikten sonra çökme ve donma problemleriyle karşılaşmaya başladılar.

ios-9-3

Her ne kadar forumlarda şikayetler olsa da, firmaya göre durum tam tersi ve son sekiz günlük sürede, iOS 9.3 yüklü cihazların sadece yüzde 2.2’lik kısmında çökme yaşandı. Bu da tüm iOS işletim sistemleri arasındaki en iyi rakam. Android 6.0’da ise çökme oranı yüzde 2.6’dı. Yani teknik olarak Android de geride bırakıldı.

Rapora göre, iOS 9.3, önceki seriler olan iOS 8, iOS 9 ve iOS 9.2’den çok daha iyi durumda.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here