Ana Sayfa Teknoloji Haberleri iOS 9’da Çarpıcı Uygulama

iOS 9’da Çarpıcı Uygulama

0

Apple iOS 8 üzerinde çalışmalarını bitirmeden iOS 9 için de çalışmalarını başlatmış. Ortaya atılan iddialara göre iOS 9 sürümü; sadece tasarım bakımından iOS 8’e benzemesine rağmen; işletim sisteminde farklı özelliklere yer verilecek. Şimdilik sadece söylem olarak medyada yer alan bu özelliklere her geçen gün yenileri eklenmeye devam ediyor.

iOS 9’da Home Uygulaması


iOS 9 hakkında her geçen gün yeni özellikler eklenmeye devam ediyor. Son olarak gündeme gelen Home özelliği en fazla ilgi çeken detaylar arasındaki yerini alıyor. Yalnız Home tabiri kullanılınca ilk akla gelen detay Home Screen olduğundan dolayı, kullanıcıları biraz yanıltıyor. Home özelliğinin ortaya çıkarılma amacının akıllı ev tasarımlarına karşı yönelme hareketinin ilk adımı olarak değerlendiriliyor.

iOS 9 işletim sistemi ile beraber; evlerdeki eşyaları kontrol mekanizması üzerinde çalışan Apple; bu kapsamda da merkezine Apple TV gibi bir unsurun oturtmayı planlıyor. Yani ev içerisinde yer alan diğer cihazlar Apple Tv’ye bağlı olarak kendini gösterecek.

Bu uygulamanın önümüzdeki ay içerisinde tanıtılması beklense de Apple’ın iOS9 işletim sürümü üzerinde daha da çok çalışması gerekiyor. Haliyle de kullanıcıların biraz daha beklemesi icap ediyor. Apple’ın bu HomeKit uygulamasını destekleyecek niteliklere sahip unsurlarını kontrol etmesi ve yönetmesinin uzun bir uğraş ile mümkün kılınması sağlanacak gibi görünüyor. Bunun için de zamana ihtiyacı var.

YORUM YOK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version